Skocz do zawartości

Płacz


agaaaa

Polecane posty

To normalne że w jakichś sytuacjach emocje są na tyle silne że trzeba je przeżyć, poczuć smutek. 
Potem powinno przyjść uspokojenie.
Dalej żeby uzyskać stabilizację emocjonalnej już nie należy powracać do wspomnień, uczyć, sytuacji które powodowały emocje tylko spróbować skupić się wyłącznie na rozwiązaniu problemu i rzeczach które można naprawić w przyszłości. 
Ludzie rodzą się zazwyczaj z taką czy inną stabilnością emocjonalną. 
Jeżeli to przeszkadza w życiu to można spróbować terapii. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, ale czy to normalne , że człowieka aż tak łatwo można doprowadzić do tego płaczu? I że z taką częstotliwością się to powtarza? Nie wiem co uczynić , żeby byś silniejszym człowiekiem psychicznie, żeby odrazu nie płakać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak łatwo doprowadzasz się do płaczu? Opisz może jakieś przykładowe sytuacje. Jak często to się powtarza?

Ogólnie nie powinno się płakać z byle powodu, nie jest to normalne. Być może szwankuje Twoja samoocena, poczucie własnej wartości. Za bardzo polegasz na innych i bierzesz do siebie zbyt wiele z tego co mówią.

Jeśli chcesz wytrenować silniejszą psychikę, na początek przydałoby się dowiedzieć dlaczego masz słabą. Trzeba poznać siebie, żeby siebie zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.Myślę że skutkiem dlaczego płacze mogą  być jakieś wspomnienia z dzieciństwa.Jak bylam mała niektóre sytuację już zostały w głowie ,czasami były one okropne .Jak ktoś podniesie głos teraz to nie wytrzymuje za długo i, odrazu płacze, nie wiem co z tym faktem zrobić. Bardzo możliwe że moja samoocena też mocno ucierpiała, nie wiem jak ją odbudować, jak się nie przejmować słowami innych ludzi

Edytowano przez agaaaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, już wiemy więcej. Wychodzi na to, że przyczyną problemu jest trauma z dzieciństwa. Kojarzysz chyba... są przypadki żołnierzy, którzy na wojnie przeżyli koszmar, zabijali, żeby inni nie zabili ich, uciekali przed wybuchającymi dookoła bombami, oglądali rozerwane ciała swoich kolegów, itd., a po powrocie do domu byli ciągle pod silnym wpływem tamtych wydarzeń tak, że gdy na przykład usłyszeli wystrzał przebitego balona, padali na ziemię i się zasłaniali. To jest akurat poważniejszy - zespół stresu pourazowego, ale chodzi w tym o to samo, co w przypadku okropnych wydarzeń w dzieciństwie. Żołnierz na wojnie tak jak i dziecko w złym domu mogą doświadczyć czegoś, co będzie nie do wytrzymania, co ich sparaliżuje. Wtedy człowiek "zawiesza się" na tej sytuacji, zostaje ona mocno wyryta w pamięci i dręczy później przez jakiś czas, przeszkadzając w normalnym życiu. Na szczęście można się tego pozbyć chodząc na terapię. Twoje wspomnienia i związane z nimi uczucia czekają na zrobienie z nimi porządku.

  • Podoba mi się to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.