Jump to content

Płacz


agaaaa

Recommended Posts

To normalne że w jakichś sytuacjach emocje są na tyle silne że trzeba je przeżyć, poczuć smutek. 
Potem powinno przyjść uspokojenie.
Dalej żeby uzyskać stabilizację emocjonalnej już nie należy powracać do wspomnień, uczyć, sytuacji które powodowały emocje tylko spróbować skupić się wyłącznie na rozwiązaniu problemu i rzeczach które można naprawić w przyszłości. 
Ludzie rodzą się zazwyczaj z taką czy inną stabilnością emocjonalną. 
Jeżeli to przeszkadza w życiu to można spróbować terapii. 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź, ale czy to normalne , że człowieka aż tak łatwo można doprowadzić do tego płaczu? I że z taką częstotliwością się to powtarza? Nie wiem co uczynić , żeby byś silniejszym człowiekiem psychicznie, żeby odrazu nie płakać

Link to comment
Share on other sites

Jak łatwo doprowadzasz się do płaczu? Opisz może jakieś przykładowe sytuacje. Jak często to się powtarza?

Ogólnie nie powinno się płakać z byle powodu, nie jest to normalne. Być może szwankuje Twoja samoocena, poczucie własnej wartości. Za bardzo polegasz na innych i bierzesz do siebie zbyt wiele z tego co mówią.

Jeśli chcesz wytrenować silniejszą psychikę, na początek przydałoby się dowiedzieć dlaczego masz słabą. Trzeba poznać siebie, żeby siebie zmienić.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź.Myślę że skutkiem dlaczego płacze mogą  być jakieś wspomnienia z dzieciństwa.Jak bylam mała niektóre sytuację już zostały w głowie ,czasami były one okropne .Jak ktoś podniesie głos teraz to nie wytrzymuje za długo i, odrazu płacze, nie wiem co z tym faktem zrobić. Bardzo możliwe że moja samoocena też mocno ucierpiała, nie wiem jak ją odbudować, jak się nie przejmować słowami innych ludzi

Edited by agaaaa
Link to comment
Share on other sites

Ok, już wiemy więcej. Wychodzi na to, że przyczyną problemu jest trauma z dzieciństwa. Kojarzysz chyba... są przypadki żołnierzy, którzy na wojnie przeżyli koszmar, zabijali, żeby inni nie zabili ich, uciekali przed wybuchającymi dookoła bombami, oglądali rozerwane ciała swoich kolegów, itd., a po powrocie do domu byli ciągle pod silnym wpływem tamtych wydarzeń tak, że gdy na przykład usłyszeli wystrzał przebitego balona, padali na ziemię i się zasłaniali. To jest akurat poważniejszy - zespół stresu pourazowego, ale chodzi w tym o to samo, co w przypadku okropnych wydarzeń w dzieciństwie. Żołnierz na wojnie tak jak i dziecko w złym domu mogą doświadczyć czegoś, co będzie nie do wytrzymania, co ich sparaliżuje. Wtedy człowiek "zawiesza się" na tej sytuacji, zostaje ona mocno wyryta w pamięci i dręczy później przez jakiś czas, przeszkadzając w normalnym życiu. Na szczęście można się tego pozbyć chodząc na terapię. Twoje wspomnienia i związane z nimi uczucia czekają na zrobienie z nimi porządku.

 • Podoba mi się to 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.