Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg


Anna99
 Share

Recommended Posts

Cześć, mam na imię Ania i mam 20 lat. Czuję, że w moim życiu dzieje się ostatnio coś złego. Sama do końca nie jestem w stanie stwierdzić co to jest. Czuje jakiś ogarniający mnie lęk, jakby wszystkie problemy połączyły się w jeden wielki, nie dający mi spokoju. Czasem potrafię usiąść w środku dnia i zacząć płakać, nie umiejąc nikomu wytłumaczyć dlaczego. Ciągle czuje smutek i zmęczenie. Ostatnimi czasy zdarzają mi się też problemy ze snem. Mam poczucie, że wszystkie porażki w życiu są moją winą, obwiniam siebie za każde nawet drobne niepowodzenie. Ostatnio chyba zaczęły dochodzić do tego myśli samobójcze. Czasem mam wrażenie, że śmierć byłaby najlepszym wyjściem z całej sytuacji, aczkolwiek wiem również, że nie byłabym zdolna do tego by to zrobić. Mam również problemy ze znalezieniem partnera, przez co czuję się samotna i niechciana, mam również przekonanie, że nigdy nie będę wystarczająco dobra by kogokolwiek znaleźć. W moim życiu brak tez jakichkolwiek pasji i zainteresowań. Czuję jakby była to jedynie pusta egzystencja. Mimo tego staram się nie okazywać tych uczuć ludziom, staram się zachowywać w miarę normalnie, choć czasem przychodzi mi to z trudem. Łatwo wpadam w gniew i wściekam się z byle powodu. Bardzo chciałabym sobie pomóc i odzyskać radość z życia. 

Link to comment
Share on other sites

@Anna99

Szanowna Pani,

opisuje Pani szereg nieprzyjemności, które należy niezwłocznie skonsultować ze specjalistami takim jak lekarz psychiatra oraz psychoterapeuta. Być może przeżywa Pani epizod depresji i/lub cierpi na inną dolegliwość.

Przede wszystkim absolutnie nie należy lekceważyć myśli samobójczych. Ich występowanie wskazuje, że zalecana jest konsultacja z lekarzem psychiatrą, który zarekomenduje odpowiednie formy leczenia. Proszę pamiętać, że w razie nasilenia się tego typu myśli można zadzwonić pod numer alarmowy 112 by niezwłocznie uzyskać ratunek, pomoc medyczną. Oczekując na konsultację ze specjalistą można w razie potrzeby uzyskać doraźnie wsparcie oraz informacje telefonując pod numery telefonów zaufania i pomocowe – niektóre z nich wymienione są na stronie:  https://ocalsiebie.pl/szybka-pomoc/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.