Jump to content

Recommended Posts

Jestem już bezradna! Mam 33lata, w związku od11. Lubię i cenie sobie długie, szczere rozmowy ale mąż już chyba nie. Mamy 2 dzieci. Mąż od 1,5 miesiąca śpi sam na kanapie. Wiele prób rozmów i jedyne co wiem to nie chce wracać do sypialni i nie ma ochoty na bliskość ze mną. Raz mówi że nie umiemy rozmawiać innym razem cieszy się że potrafimy usiąść i pogadać, raz że się zmieniłam na lepsze a potem ze nie wierzy w przemiany, i ze mu tak dobrze. Poza tym w domu super się dogadujemy, wspólnie decydujemy o wszystkim w domu, dużo mi pomaga sam od siebie - pierze, sprząta, myje, prasuje, odkurza itp. Zajmuje się dziećmi, nie planuje wyprowadzki ale nie raz słyszałam teksty chcesz to się wyprowadze albo chcesz to sie rozstaniemy,nie robi nic w tym kierunku poza osobnym spaniem. Ostatnio wyjechaliśmy na weekend od dawna zarezerwowany. Sam zainicjował kilka razy zbliżenie, czasem gdy przyjdę się przytulić to mi pozwala na to, innym razem odchodzi spać, nie chce. Męczy mnie to. Jak ja chce rozmowy to odbiera to jako atak więc odpuszczam, wraca z pracy to dzwoni i inf. ze juz wyjechał, pyta czy coś kupic do domu, sam od siebie kupi mi czasem coś, wieczorem zrobi drinka, coś mi naprawi, w zasadzie nie muszę się o nic prosic. W grudniu powiedziałam ze chce lepszego męża - miałam na myśli takiego, który mi więcej pomaga i zaczął, jest super ale czuję się ukarana. Pomaga ale krótko po tym poszedł spać na kanapę. Wyjaśniłam mu kilka razy o co mi chodziło, ze zle to ujęłam w slowach, uważa ze to nie o to mu chodzi. Nie uzyl nigdy słów ze mnie nie kocha ale tez mi tego nie mówi, jedynie przez jego dobroć troskę  i pomoc czuje, ze nie jestem mu tak obojętna. Przeczytał moj "pamiętnik" w którym napisałam co teraz czuję i ze wierzę ze jeszcze będzie dobrze jak dawniej, zapisalam tam tez kilka przykrych słów, których do mnie uzyl, zapytał mnie czemu to piszę. Nie wiem już co mam robić? Wiem ze rozmowa ale co jeśli On nie chce gadać?!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.