Skocz do zawartości

Problem z rodzina


Kamii

Polecane posty

Witam. Mam 27 lat, jestem kobieta. Mam problem z moja rodzina mam wrażenie ze nie mam własnego życia przez to ze muszę zajmować się życiem ich. Mama nie żyje zmarła 5 lat temu od wtedy prawie wszystko jest na mojej głowie: gotowanie( do którego tata nie chce  przystąpić) sprawy w domu wszystkie plus do tego pomoc bratu który ma 11 lat w nauce i wychowaniu go. Mam narzeczonego z którym właśnie zaczęliśmy budowę a za rok mamy ślub i chciałabym zacząć trochę bardziej żyć swoim życiem a od tego ich się odciąć na tyle aby nie myśleć nawet w pracy w której pracuje po 8 godzin codziennie o o ich problemach.  Gdy się coś dzieje złego zawsze „pomóż” „jedz” „zrób” a ja naprawę nie mam już siły. Muszę biegać w domu po pracy aby zobaczyć się z narzeczonym albo aby mieć wolny weekend moc gdzieś wyjść. Do tego mama taty czyli babcia zachorowała i od tego piątku będzie potrzebna jej opieka 24 h a tata nie rozumie ze nie jestem w stanie Ja ani nawet on w swoim wieku się nią zająć bo przecież ma brata mojego jeszcze do wychowania plus własna prace, nie potrafi zrozumieć ze ja już teraz ledwo wyrabiam żeby wszystko jakoś łączyć a co dopiero gdyby wymagał ode mnie pomocy babci. Bardzo ich kocham ale naprawdę nie mam już sił, wstaje rano i już myśle z jakim problemem dziś będę musiała sie zmierzyć. Pomóżcie powiedzcie co robić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tata ma rodzenstwo? Czy jest jedynym synem i nie ma.nikogo innego, kto rowniez moglby sie zajac matka? Musisz porozmawiac z tata i powiedziec jasno, ze nie dasz rady. I powoli on musi sie tez nauczyc dbac sam o.dom i o syna, bo Ty sie wyprowadzisz ktoregos dnia. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma siostrę ale ona totalnie ma to wszystko gdzieś choć mieszka w tej samej miejscowości co my i babcia 🤷🏻‍♀️ Mówi ze to nie jej interes ze babcia nam pomagała jak umarła mama to teraz niech tata zajmie się nią 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hejka, mam 26 lat i odkad pamietam mam problem z mamy ogólnie z rodzicami .Nigdy nie zaznalam od nich rodzicielskiej miłości. Gdy wujek mnie molestował jak bylam dzieckiem mam mi nie uwierzyła, teraz gdy mam chłopaka i widzę jak jego mam jest kochana. Bardzo brakuje mi tego, do tego stopnia że jak wypije płacze mówię że jestem zmęczona itp. Mam jakaś puste w sobie a najgorsze jest to że bardzo brakuje wsparcia matki itp. Nie umiem się z tym uporać 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
       
       
    • 0 komentarzy
      Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
       
       
    • 0 komentarzy
      Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
       
    • 0 komentarzy
      Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
       
    • 0 komentarzy
      Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
       

      Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
       
      Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
      Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
      Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
       
      Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.