Jump to content

Problem z rodzina


Kamii

Recommended Posts

Witam. Mam 27 lat, jestem kobieta. Mam problem z moja rodzina mam wrażenie ze nie mam własnego życia przez to ze muszę zajmować się życiem ich. Mama nie żyje zmarła 5 lat temu od wtedy prawie wszystko jest na mojej głowie: gotowanie( do którego tata nie chce  przystąpić) sprawy w domu wszystkie plus do tego pomoc bratu który ma 11 lat w nauce i wychowaniu go. Mam narzeczonego z którym właśnie zaczęliśmy budowę a za rok mamy ślub i chciałabym zacząć trochę bardziej żyć swoim życiem a od tego ich się odciąć na tyle aby nie myśleć nawet w pracy w której pracuje po 8 godzin codziennie o o ich problemach.  Gdy się coś dzieje złego zawsze „pomóż” „jedz” „zrób” a ja naprawę nie mam już siły. Muszę biegać w domu po pracy aby zobaczyć się z narzeczonym albo aby mieć wolny weekend moc gdzieś wyjść. Do tego mama taty czyli babcia zachorowała i od tego piątku będzie potrzebna jej opieka 24 h a tata nie rozumie ze nie jestem w stanie Ja ani nawet on w swoim wieku się nią zająć bo przecież ma brata mojego jeszcze do wychowania plus własna prace, nie potrafi zrozumieć ze ja już teraz ledwo wyrabiam żeby wszystko jakoś łączyć a co dopiero gdyby wymagał ode mnie pomocy babci. Bardzo ich kocham ale naprawdę nie mam już sił, wstaje rano i już myśle z jakim problemem dziś będę musiała sie zmierzyć. Pomóżcie powiedzcie co robić

Link to comment
Share on other sites

Czy tata ma rodzenstwo? Czy jest jedynym synem i nie ma.nikogo innego, kto rowniez moglby sie zajac matka? Musisz porozmawiac z tata i powiedziec jasno, ze nie dasz rady. I powoli on musi sie tez nauczyc dbac sam o.dom i o syna, bo Ty sie wyprowadzisz ktoregos dnia. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ma siostrę ale ona totalnie ma to wszystko gdzieś choć mieszka w tej samej miejscowości co my i babcia 🤷🏻‍♀️ Mówi ze to nie jej interes ze babcia nam pomagała jak umarła mama to teraz niech tata zajmie się nią 

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Hejka, mam 26 lat i odkad pamietam mam problem z mamy ogólnie z rodzicami .Nigdy nie zaznalam od nich rodzicielskiej miłości. Gdy wujek mnie molestował jak bylam dzieckiem mam mi nie uwierzyła, teraz gdy mam chłopaka i widzę jak jego mam jest kochana. Bardzo brakuje mi tego, do tego stopnia że jak wypije płacze mówię że jestem zmęczona itp. Mam jakaś puste w sobie a najgorsze jest to że bardzo brakuje wsparcia matki itp. Nie umiem się z tym uporać 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.