Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Mąż zostawił mnie na lodzie z problemami


Mini31
 Share

Recommended Posts

Hej! 

Jestem mężatką od roku i 2 miesięcy. Mam 25 lat. 

Miesiac po ślubie straciłam prace przez męża. W tym roku w marcu otworzyłam kawiarnie oczywiście za jego zapewnieniami że mi pomoże ponieważ dobrze zarabia. Niestety kawiarnia dalej nie zarabia i trzeba do niej dokładać a on po tym jak mu zwróciłam uwagę że ma szanować mnie i moja pracownice powiedział że od stycznia pomoże mi tylko 2 tys a to jest jedynie na kredyt który kazał mi zaciągnąć. Nie mam innych dochodów nie wiem co mam z tym robić boje się że sobie nie poradzę. 

Odkąd otworzyliśmy tą kawiarnie on mnie źle traktuje myśli że jak mi pożycza pieniądze to może mną pomiatać.  Wczoraj powiedział mi że jak nie sprzątam w domu to on nie będzie ze mną szczęśliwi i ze mu zmarnowałam 5 lat życia i musimy się rozstać.  Ponadto ja sprzątam pracuje codziennie po 12 godzin  jak trzeba byli to roznosiła  u niego we firmie ulotki na mrozie i deszczu po 8-10 godzi kiedy on pil w kawiarni kawę albo jadł obiad w restauracji I czasami po prostu nie mam siły na jakieś jego głupie wymysły ze gdzieś jest brudno a nie jest do tego codziennie słyszę ile rzeczy zrobiłam źle i ile wgl nie zrobiłam. Nigdy nie słyszę o fajnie to zrobiłaś tylko wiecznie żale i pretensje. Jeśli nie zrobię czegoś tak jak on chce sprzeciwie się albo wyrażę zdanie to nie odzywa się przez 2 tygodnie. Do tego jego  wspaniała rodzina którą zawsze przedkłada nade mnie. 

Zostalam u mamy na noc i dziś jadę po resztę rzeczy bo nie widzę innego roziwązania.

Mam pustkę w głowie nie umiem sobie z tym wszystkim poradzić nie potrafię nawet zwlec się z łóżka i się ubrać. Boje się tego co będzie, jest mi przykro bo myślałam że mnie kocha i że to mężczyzna na całe życie. Jedyne co mi przychodzi do głowy to rzucić wszystkim i wyjechać za granice albo skoczyć z mostu.

Edited by Mini31
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hej Mini.

Bardzo przykro czyta się to co napisałaś, pamiętaj nie możesz się poddawać, to najważniejsze.

To toksyczna relacja, która niszczy Cię od środka, super, że postanowiłaś odejść, jesteś młoda, masz całe życie przed sobą, możesz jeszcze dokonać bardzo wiele :)

Nie daj się stłamsić.

Jeśli kredyt jest na Ciebie, spróbuj coś zrobić aby wypromować kawiarnie (spróbuj darmowych reklam, facebooka (reklamy na fb to groszowe sprawy i wystarczy znaleźć na ten temat informacje w necie). Durgą opcją jest jej sprzedaż , spłata części kredytu, znalezienie pracy bądź faktycznie wyjazd za granice.

Wyjazd do UK to nie taka straszna sprawa, pracę w restauracji znajdziesz tam w góra tydzień (wiem co mówię), musisz mieć tylko trochę oszczędności na start, żeby wynająć pokój (jest mnóstwo grup na fb gdzie polacy wynajmują pokoje, to dobra opcja na początek). Jeśli masz problem z angielskim..to w UK to nie tak duży problem,  jest tam mnóstwo polaków, praca przy sprzątaniu (np. w hotelu, to serio jest dobra opcja) nie wymaga bycia płynnym w mowie. 

Zarobisz trochę więcej, spłacisz resztę kredytu i jakoś się ułoży :)

Jesteś młodą, piękną i inteligentną kobieta..nie dajmy się im ;)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.