Skocz do zawartości

Mąż zostawił mnie na lodzie z problemami


Mini31

Polecane posty

Hej! 

Jestem mężatką od roku i 2 miesięcy. Mam 25 lat. 

Miesiac po ślubie straciłam prace przez męża. W tym roku w marcu otworzyłam kawiarnie oczywiście za jego zapewnieniami że mi pomoże ponieważ dobrze zarabia. Niestety kawiarnia dalej nie zarabia i trzeba do niej dokładać a on po tym jak mu zwróciłam uwagę że ma szanować mnie i moja pracownice powiedział że od stycznia pomoże mi tylko 2 tys a to jest jedynie na kredyt który kazał mi zaciągnąć. Nie mam innych dochodów nie wiem co mam z tym robić boje się że sobie nie poradzę. 

Odkąd otworzyliśmy tą kawiarnie on mnie źle traktuje myśli że jak mi pożycza pieniądze to może mną pomiatać.  Wczoraj powiedział mi że jak nie sprzątam w domu to on nie będzie ze mną szczęśliwi i ze mu zmarnowałam 5 lat życia i musimy się rozstać.  Ponadto ja sprzątam pracuje codziennie po 12 godzin  jak trzeba byli to roznosiła  u niego we firmie ulotki na mrozie i deszczu po 8-10 godzi kiedy on pil w kawiarni kawę albo jadł obiad w restauracji I czasami po prostu nie mam siły na jakieś jego głupie wymysły ze gdzieś jest brudno a nie jest do tego codziennie słyszę ile rzeczy zrobiłam źle i ile wgl nie zrobiłam. Nigdy nie słyszę o fajnie to zrobiłaś tylko wiecznie żale i pretensje. Jeśli nie zrobię czegoś tak jak on chce sprzeciwie się albo wyrażę zdanie to nie odzywa się przez 2 tygodnie. Do tego jego  wspaniała rodzina którą zawsze przedkłada nade mnie. 

Zostalam u mamy na noc i dziś jadę po resztę rzeczy bo nie widzę innego roziwązania.

Mam pustkę w głowie nie umiem sobie z tym wszystkim poradzić nie potrafię nawet zwlec się z łóżka i się ubrać. Boje się tego co będzie, jest mi przykro bo myślałam że mnie kocha i że to mężczyzna na całe życie. Jedyne co mi przychodzi do głowy to rzucić wszystkim i wyjechać za granice albo skoczyć z mostu.

Edytowano przez Mini31
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej Mini.

Bardzo przykro czyta się to co napisałaś, pamiętaj nie możesz się poddawać, to najważniejsze.

To toksyczna relacja, która niszczy Cię od środka, super, że postanowiłaś odejść, jesteś młoda, masz całe życie przed sobą, możesz jeszcze dokonać bardzo wiele :)

Nie daj się stłamsić.

Jeśli kredyt jest na Ciebie, spróbuj coś zrobić aby wypromować kawiarnie (spróbuj darmowych reklam, facebooka (reklamy na fb to groszowe sprawy i wystarczy znaleźć na ten temat informacje w necie). Durgą opcją jest jej sprzedaż , spłata części kredytu, znalezienie pracy bądź faktycznie wyjazd za granice.

Wyjazd do UK to nie taka straszna sprawa, pracę w restauracji znajdziesz tam w góra tydzień (wiem co mówię), musisz mieć tylko trochę oszczędności na start, żeby wynająć pokój (jest mnóstwo grup na fb gdzie polacy wynajmują pokoje, to dobra opcja na początek). Jeśli masz problem z angielskim..to w UK to nie tak duży problem,  jest tam mnóstwo polaków, praca przy sprzątaniu (np. w hotelu, to serio jest dobra opcja) nie wymaga bycia płynnym w mowie. 

Zarobisz trochę więcej, spłacisz resztę kredytu i jakoś się ułoży :)

Jesteś młodą, piękną i inteligentną kobieta..nie dajmy się im ;)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       
    • 0 komentarzy
      Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
       
       
    • 0 komentarzy
      Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.