Jump to content

Zazdrość


Ashenjen

Recommended Posts

Hej, mam 20lat i od 1,5roku jestem w związku. 
Nie radzę sobie z zazdrością. Jak tylko pojawia się temat jakiejś innej kobiety, dostaje szału. Czuje się na tyle niedowartościowana, ze w każdej nowej osobie która pojawia się w jego życiu czuje konkurenta, wroga. Dopowiadam sobie historie do tego co mogą robić kiedy mnie nie ma, żyje tymi myślami i nie jestem w stanie się ich pozbyć. Kocham go, to dobry chłopak. Jest świadomy mojej zazdrości, denerwuje go to, ale jednocześnie na każdym kroku stara się zapewnić, ze jestem dla niego wystarczająca.

Chcialabym się skupić na sobie, zrobić coś żeby podbudować swoją samoocenę, ale ta zazdrość mnie paraliżuje. Nie mogę się skoncentrować na niczym kiedy wiem ze jest na zmianie z ta koleżanka. W niektórych momentach jestem już tak zmęczona tym zamartwianiem się, czy mnie zdradzi czy nie, czy pojawi się w jego życiu jakas dziewczyna, która da mu więcej szczęścia niż ja, ze po prostu chce to skończyć. Jestem zazdrosna o każdą dziewczynę (moze z wyjątkiem jego matki) nieważne czy to moja koleżanka, dziewczyna z pracy czy kelnerka do której się uśmiechnął w restauracji, czy jakas dziewczyna która pojawi mu się na instagramie czy tiktoku.
Kocham go, ale jestem już zmęczona swoimi myślami. Staram się racjonalizować te sytuacje. Wiem ze pisze z nimi głównie o pracy, czasami pokazuje mi swoje wiadomości żebym miała spokój. Ale mój łeb sobie i tak dopowiada, ze napewno cześć wiadomości skasował. 
Czuje ze to moze opierać się wlasnie na mojej niskiej samoocenie. Odkąd pamietam czuje się bezwartościowa, brzydka, głupia. Wpływ na to moze mieć tez fakt ze za dziecka zostałam odrzucona przez własnego ojca, a matka nigdy nie darzyła mnie sympatia, nie okazywała mi czułości i wsparcia, była wręcz tyranem. I teraz czuje ze to jest coś czego tak bardzo potrzebuje w życiu. Poczucia stabilizacji i miłości. 
Starch, że stracę to ciepło i znowu zostanę sama jest ogromny. Potrzebuje innych ludzi by czuć się dobrze. Nienawidzę samej siebie. Przez wiele lat ciełam się zeby wyrzucić z siebie ta frustracje i nienawiść. Wiele ran miałam zszywanych chirurgicznie. Z tego samego powodu chciałam się zabić. Nie doszło do tego z inicjatywy i troski przyjaciół.

To wszystko czego nieprzepracowałam wpływa na mój obecny związek. I nie wiem co mam zrobić zeby pozbyć się tej zazdrości i nie męczyć już go moimi lękami. Nie wiem jak poprawić swoje myślenie, zacząć siebie samą kochać a jemu po prostu zaufać.
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.