Skocz do zawartości

Wypalenie zawodowe? Depresja?


Grace1990

Polecane posty

Dzień dobry.

OD jakiegoś czasu zauważyłam u siebie bardzo obniżone samopoczucie. Nie mam na nic siły. Nie tylko psychicznej, ale i fizycznej. Potrafię wrócić po pracy do domu i przesiedzieć w jednym miejscu. Nie mogę zmusić się do aktywności (jedynie w pracy, pracuję w przedszkolu, więc siłą rzeczy jestem w ruchu). zauważyłam u siebie drżenie rąk, podwyższony puls (około +/-90), bezdechy senne, ból głowy oraz całego ciała (to był dla mnie pierwszy niepokojący objaw, resztę jakoś próbowałam przetrwać, usprawiedliwić). Ostatnio miałam wizytę u kardiologa, który stwierdził, że wszystko w porządku, wiec objawy muszą być na tle emocjonalnym. Jak myślę o pracy to jest mi niedobrze, najgorzej mam po weekendzie. Bywały również  dni, kiedy potrafiłam praktycznie nic nie jeść, a gdy próbowałam zjeść chociaż trochę, miałam później odruch wymiotny. Do tego staram się o dziecko, to też mnie trochę rozstraja. ale dzięki temu nie piję alkoholu ( w innym wypadku mam wrażenie, że mogłabym go zacząć nadużywać. Nadmienię, że jestem DDA). W pracy również czuję się przytłoczona i przez nadmiar pracy, obowiązków, pretensje dyrektora i złośliwe dokładanie rzeczy, jak i traktowanie z wyższością albo jak powietrze. Wizytę u psychiatry mam umówioną w styczniu, psychologa dopiero w połowie lutego. Mam dylemat, czy prosić psychiatrę o zwolnienie, z jednej strony czuję ogromne przytłoczenie, które zapewne też źle wpływa na moje starania o dziecko, a z drugiej myślę, że może wytrwam jeszcze kilka miesięcy i boję się opinii w pracy na temat mojego l4. Zdaję sobie również sprawę, że ja i moje zdrowie powinno być najważniejsze, znowu z tyłu głowy mam "co ludzie powiedzą" " i nie mogę zawieść w pracy" (chociaż czuję się kiepskim pracownikiem ). Może jest ktoś, kto podjął ciężką decyzję o zwolnieniu lekarski i pomogło mu to? Dziękuję za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jesteś przemęczona pracą. Jeżeli nie czerpiesz z niej zadowolenia tylko stosujesz taktykę ,,chodzę bo muszę'' to wtedy problem jest jeszcze mocniejszy. Ja też mam pracę fizyczną gdzie jestem w ciągłym ruchu i czasami po zmianie jestem tak zmęczony że nawet mi się nie chce myć i mam ochotę usnąć ,,w opakowaniu na podłodze''

 

Nadmienię że u mnie w pracy jest też jedna osoba która powoduje u mnie straszne rozdrażnienie. Jutro z tą osobą pracuję. Już myślałem nawet nad tym żeby zadzwonić i powiedzieć że jestem chory ale czuję że w ten sposób problemu się nie załatwi. 

 

Dlatego jeżeli praca Cię męczy może warto pomyśleć nad czymś innym? Według mnie to nie jest wina samej pracy a atmosfery która tam panuje. Jeżeli jest napięta i sprawia że czujemy się źle to trzeba znaleźć rozwiązanie żeby z tego wyjść zamiast ,,tkwić w tym''

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
       
       
    • 0 komentarzy
      Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
       
       
    • 0 komentarzy
      Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
       
    • 0 komentarzy
      Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
       
    • 0 komentarzy
      Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
       

      Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
       
      Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
      Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
      Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
       
      Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.