Jump to content
  • psycholog-online-skype-20222.jpg

Czy coś mi dolega?


jvstvna
 Share

Recommended Posts

Witam, jestem 23 letnią dziewczyną. Obecnie jestem na stażu. 

Od dłuższego czasu borykam się z pewnymi problemami. Nie jestem w stanie stwierdzić kiedy wszystko się zaczęło ale myślę, że w wieku 16 lat kiedy bardzo stresowałam lekcjami matematyki oraz mój ówczesny chłopak w którym byłam bardzo zakochana po prostu mnie wykorzystywał i nie szanował. 

Często czuję nieuzasadniony smutek, nie zawsze dzieje się to okresowo. Czasem jest ok przez dłuższy czas ale potem z dnia na dzień czuję się źle, czuje się samotna. Mam wrażenie, że jest brzydka i nijaka. 

Z jednej strony chciałabym wyjść do ludzi ale z drugiej czuje lęk, że jeśli wyjdę to będę się źle czuła i wtedy faktycznie tak się dzieje. Robi mi się niedobrze lub mam ciemno przed oczami. Zazwyczaj wykręcam się ze wszelkich spotkać towarzyskich. 

Ponadto zrywam skórę z ust do krwi - przy stresie ale czasem bez powodu. Jest to silniejsze ode mnie. To samo robię z manicure na dłoniach. 

Mam wrażenie, że nie radzę sobie z życiem. Dodam jeszcze, że czuje się źle z faktem, że zawsze każdy wymaga ode mnie abym była przy nim ale nikt nigdy nie pyta co u mnie, jak się czuje. 

Czy to może być depresja? Co mi dolega?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.