Jump to content

Chorobliwa zazdrość i ciąża


Atye

Recommended Posts

Chciałabym zacząc od tego ze jestem w ciąży. Moj partner jest chorobliwie zazdrosny. Nie raz chce sprawdzać mi telefon, każe usuwać znajomych z fb (facetów), przez rok wyjeżdżał na kontrakty do Francji, które trwały po 3 miesiące. Wtedy się zaczęło, musiałam odebrać każdy jego telefon bo inaczej twierdził ze go zdradzam. Wieczne pytania co robię, z kim jestem, gdzie. Pretensje o wyłączoną lokalizacje. Gdy mówię mu ze idę z przyjaciółką zawsze dzwoni żeby mnie sprawdzić. Wstyd mi odbierać telefon przy kimkolwiek bo wiem ze zaraz wywoła kłótnie. Jestem z nim dwa lata a on twierdzi ze nie jest pewny czy to jego dziecko, chociaz nigdy go nie zdradziłam. Wyprowadziłam się od niego ze względu na inne jego problemy między innymi hazard i narkotyki. Nastawił swoją rodzine przeciwko mnie, która uwierzyła mu w to ze to może być nie jego dziecko. Mimo tego nie chce mi dać spokoju i twierdzi ze odebrałam mu syna jeszcze zanim się urodził.

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie,

To o czym Pani pisze brzmi jak przemoc emocjonalna. 

To czemu należy się przyjrzeć, to schematy, które zbudowaliście, aby ze sobą żyć. 

Taki przykładowy schemat przemocy fizycznej to koło przemocy. Kiedy to:

- przemocowiec bije swoją ofiarę,

-następnie ją przeprasza i/lub racjonalizuje swoje zachowanie "zmuszony/a zostałem/am do tego przez ciebie",

- potem następuje tzw "miesiąc miodowy", w którym przemocowiec jest spokojny,

- następnie jest jakiś powód (wszystko może być powodem)

- przemocowiec bije swoją ofiarę.

 

To jest bardzo ogólny schemat przemocy. 

W momencie, gdy odkryjemy oraz zrozumiemy własny schemat, jesteśmy w stanie łatwej go zmienić, a tym samym z niego wyjść. Nie jest to jednak proste, ponieważ zależy od bardzo wielu czynników. Np. wpływ ma rodzina i jej członkowie, praca, reputacja, finanse, własne przekonania itd.

Wszystkie przeszkody można omówić na terapii i małymi krokami, w sposób jak najmniej inwazyjny zastanowić się nad rozwiązaniem danej sytuacji.

Moim mottem w pracy jest idea, że nie ma problemu, którego nie da się rozwiązać.

Jeśli jest Pani zainteresowana rozwiązaniem problemu w taki sposób, w formie online, zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu: 721-460-132 oraz na moją stronę na facebooku:

https://www.facebook.com/Katarzyna-Gorgoń-psycholog-terapeuta-102521742210803

 

Jestem psychologiem, terapeutą. Prowadzę terapie krótkoterminowe online. Terapia w oparciu o filozofię Kaizen (metoda małych kroków) oraz filozofię Skoncentrowaną na Rozwiązaniach (wykorzystująca zasoby i możliwości). Efekty są więc bardzo szybko widoczne, a klienci z tygodnia na tydzień opisują lepszą jakość życia.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.