Jump to content

Czuje się jak marionetka


PatrycjaC94

Recommended Posts

Cześć jestem Patrycja mam 27 lat  jestem w związku małżeńskim od 3 lat mój mąż jest starszy odemnie o 15 lat i nigdy mi to nie przeszkadzało, mamy czwórkę wspaniałych dzieci  które kocham nad życie ale niestety  przez ostatnie sytuację które miały miejsce w moim domu zrozumiałam że jestem krzywdzona przez męża psychicznie i fizycznie boję się o tym nawet pomyśleć ale niestety takie są fakty gdy mąż przesadzi z alkoholem jest bardzo agresywny używa tak okropnych słów w moim kierunku że serce mi pęka do tego dochodzą rękoczyny przez co później nie mam ochoty żyć nawet w takich momentach nie pociesza mnie fakt że mam czwórkę dzieci poprostu bym chciała zniknąć. Po czym mija dzień czy dwa a ja wybaczam mężowi wierząc w to że to był ostatni raz z Mężem znamy się już od 7 lat i kiedyś takie zeczy zdążały się raz w roku ale teraz się to nasiliło i w tym roku do groźnej awantury doszło już 3 razy i zrozumiałam że tak być nie może że mąż mną manipuluje nie wiem ile mogę się jeszcze tu rozpisywać ale dodam że naprawdę kocham swojego męża i pragnę aby był dobrym Mężem i ojcem chodź dla dzieci jest dobry to mógł by być jeszcze lepszy  dodam że mąż miał bardzo burzliwe dzieciństwo  i moje pytanie brzmi co robić uciekać gdzie pieprz rośnie czy walczyć o rodzinę.  Może terapia  może porady psychologiczne lub terapia małżeńska, czy taki związek da się jeszcze uratować?  Proszę o pomoc 

Link to comment
Share on other sites

Jak czytam takie rzeczy to nie wiem na jakim świecie ludzie żyją. Mąż pije i robi agresywne awantury, a ty po 2 dniach mu wybaczasz?!. Ja nigdy nie byłem agresywny po alkoholu, a żona spina się na poważnie o każde piwo wypite bez wczesniejszego "poproszenia o pozwolenie". Staram sie być dobrym partnerem w relacji, sprzątam, jak trzeba ugotuje, ogólnie staram sie robić co sie da żeby nie spadało to na jej głowę. Myślałem ze takim zachowaniem żona będzie widziała we mnie dobrego męża i będzie chciała spędzać wspólnie czas nie koniecznie przed tv. Ale oczywiście jest zupełnie odwrotnie, czyli im ja sie bardziej staram tym ona bardziej kladzie lache. Ile razy już jej mówiłem żeby dołożyła telefon w sypialni, można by w tym czasie porozmawiać, ale nie chcę tego zrobić i mówi ze się czepiam. Wracam wczesniej z pracy i jak juz ona wróci na obiad i w sumie posprzątane mieszkanie to przywita sie z dziećmi, czasem z psem a do mnie nawet głową nie machnie. Tez jej to mówiłem że by mogła sie przywitać i ze mną, ale powiedziała zmowu że ona na to nie zwraca uwagi z kim sie wita i ze sie czepiam. Ogólnie to nawet powiedziała mi to że za bardzo sie staram i ona nie jest w stanie dać z siebie więcej niż to co do tej pory... Jestesmy razem ponad 12 lat, po slubie juz 5 z 2 dzieci, i kiedyś myślalem że łączy nas coś naprawdę wyjątkowego, ale juz teraz to sam nie wiem... Jak sam będę walczył o rozwój relacji i zwiazek to też chyba nic nie da

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.