Jump to content

Narkotyki


mm84

Recommended Posts

Cześć, mam pytanie jak sobie poradzić z tym, że coraz więcej osób z mojego towarzystwa sięga po twarde narkotyki? Jest to dla mnie bardzo słabe (przejaw ludzkiej słabości), a co za tym idzie - odtrącam takie osoby i nie mam do nich żadnego szacunku, nawet jak robią to okazjonalnie. Z góry przyklejam im łatkę "ćpun - nie ufaj". Tracę chęć obcowania z takimi osobami pomimo, że nie zmuszają ani nie namawiają do tego. Jest jakaś metoda, aby to co oni robią spływało po mnie jak po kaczce? Czy jest to zachowanie nienormalne? 

Link to comment
Share on other sites

Cześć. Czy potępianie osób, które sobie coś tam okazjonalnie przyćpają jest nienormalnym zachowaniem, no nie wiem. A czy rasista nienawidzący murzynów zachowuje się normalnie? Homofob, który czuję odrazę do gejów i lesbijek jest w porządku człowiekiem? Ciekawi mnie też czy pijasz alkohol. Jeśli tak, to spokojnie można Cię nazwać hipokrytą, bo alkohol jest najbardziej szkodliwym narkotykiem. wykres

Skoro odtrącasz te słabe osoby z Twojego otoczenia, to po co chcesz z tym walczyć? Trzymaj z tymi "czystymi" i po problemie. A jeśli jednak chcesz ich akceptować, to pewnie że da się to zrobić, tak samo jak da się "wyleczyć" z rasizmu czy homofobii. Wystarczy zrewidować swoje ograniczone przekonania, poszerzyć empatię i zrozumienie.

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, turkuć_podjadek napisał:

A jeśli jednak chcesz ich akceptować, to pewnie że da się to zrobić, tak samo jak da się "wyleczyć" z rasizmu czy homofobii. Wystarczy zrewidować swoje ograniczone przekonania, poszerzyć empatię i zrozumienie.

Jak to zrobić? Jak poszerzyć to zrozumienie? Z niczym nie mam problemu. Tylko i wyłącznie z narkotykami.

Link to comment
Share on other sites

Skąd się u Ciebie wziął ten problem, ta niechęć do osób, które mają kontakt z narkotykami? Dlaczego uważasz to za słabość? Dlaczego gardzisz słabymi ludźmi, sam jesteś taki silny, idealny? Dlaczego ktoś okazjonalnie zażywający jakiś narkotyk jest przez Ciebie zrównywany z najgorszym heroinistą czy innym degeneratem, kłamcą i złodziejem? Nie tylko ćpunowi nie można ufać, ale też małżonkowi, dzieciom, przyjaciołom, lekarzom, politykom - nikomu nie można ufać, każdy może i często oszukuje. Czy np. Alberta Hofmanna, znanego chemika, który odkrył LSD i tysiące razy się nim naćpał nazwałbyś nędznym, żałosnym ćpunem? 

Link to comment
Share on other sites

Chcesz mi powiedzieć, że sobotnie wciąganie kreski jest ok? Chciałbyś, aby Twoi najbliżsi kruszyli kryształ przed wyjściem na dyskotekę, nie miałbyś nic przeciwko, aby Twój partner(ka) w piątek przed ważnym zebraniem dla pozbierania myśli też coś przyjął? Nie gardzę słabymi ludźmi, tylko ludźmi, którzy mają takie rozrywki jak ćpanie.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli ktoś wciąganiem kresek nie robi nikomu krzywdy, nie narusza czyjejś wolności, to niech sobie robi co chce. Jeśli by mi to przeszkadzało, po prostu zmieniłbym towarzystwo. Ale mówisz jeszcze o partnerce, więc chyba nam się wyjaśnia dlaczego tak Cię to boli. No cóż, jeśli prośby o zrezygnowanie z narkotyków i przemawianie do rozsądku nie pomagają, a dla Ciebie jest to nieakceptowalne, to chyba dobrym rozwiązaniem byłoby znalezienie lepiej dopasowanej dziewczyny. Z drugiej strony jakoś mógłbyś zaakceptować to ich narkotyzowanie się, mógłbyś znaleźć źródła swoich przekonań anty-narkotykowych i nauczyć się jak "mieć wyjebane", ale nie będę Cię do tego przekonywał, bo nie wiem czy warto. Może faktycznie masz rację, może to jest złe, głupie, prowadzi do zguby i trzeba od tego uciekać. Wszystko zależy od konkretnego człowieka, a ja nie znam ludzi o których mówisz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.