Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Babayega36

Zaufanie i lęk przed zdradą

Recommended Posts

Cześć jestem Tomek mam 36 lat.  Jak poradzić sobie z lekiem przed zdradą i brakiem zaufania. Przez te dwie rzeczy zniszczyłem moje małżeństwo. Przez brak zaufania po zdradzie mojej partnerki a obecnej żony tak bardzo bałem sie kolejnej zdrady ze zacząłem sprawdzac jej telefon. Doszło do tego że pod wpływem strachu wysłałem jej maile żeby znienawidzila swojego bylego. Jak się dowiedziała ze to ja. Przestała mnie kochać i mi ufać. Chcę to naprawić ponieważ kocham ją nad życie i nasze dzieci również(mamy 2) pomóżcie jak mogę to naprawić i jak poradzić sobie z tym lekiem i zazdroscią 

Link to comment
Share on other sites

Po 1 przyjąć winę za to co zrobiłeś na siebie i nie usprawiedliwiać się przed nią ani przed sobą.

Po 2 przeprosić szczerze i tak, żeby jasno zakomunikować jej, że tego żałujesz i że nigdy więcej byś tak nie postąpił bo rozumiesz swój błąd.

Po 3 zastanowić się głęboko nad takimi sprawami jak zaufanie, wierność, uczciwość i być może poszukać pomocy psychologicznej dla siebie, bo te lęki z czegoś się biorą.

Po 4 pogodzić się z konsekwencjami i wziąć za nie odpowiedzialność. Nie oczekiwać, że ona musi wybaczyć. Zgodzić się na wszystko czego ona potrzebuje. Nawet na rozstanie. Często jedyne co jest wstanie pewne rany zaleczyć to czas i próby przyspieszania czegokolwiek mogą tylko wszystko ostatecznie zniszczyć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.