Jump to content
Dammax

Depresja Emigranta ??

Recommended Posts

Przepraszam za brak Polskich znakow , nie posiadam Polskiego windowsa. 

Witam , mam na imie Patryk mam 22 lata . Wraz z moja dziewczyna wyjechalismy do angli w celach zarobkowych . Wszystko uklada sie niezle mamy prace , mamy gdzie mieszkac gdzie wcale duzo nie placimy , potrafimy miesiecznie odlozyc 1000 funtow i wysylac na Polskie konta . Kolejnym sukcesem jest zakup auta . Jak widac jakos to idzie aczkolwiek cos jest nie tak  . Problem trwa od okolo 2 tygodni , kazdego wieczoru jestem zalany lzami poprostu od tak , nie ukrywam bardzo tesknie za ojczyzna ale czy jest to powod zeby co wieczor plakac? Nic mnie nie cieszy te sukcesy ktore odnosimy sa za jakas magiczna kotara i nie potrafie sie z nich cieszyc . W pracy potrafie isc do toalety i plakac  Czasami jak jedzie sztaplarka w pracy obok mnie to sobie mysle a niech mnie zabije  . Mowilem mojej dziewczynie o problemie ale wydaje mi sie ze go bagatelizuje co mam wrazenie zamyk mnie w klatce jeszcze bardziej  . Nie mam tutaj znajomych zadnych  . Jedyny kontakt ze znajomymi to ten przez Messenger lub skype , chodz wgl nie sprawia mi on przyjemnosc . 
Przez tydzien czasu po pracy co dzien pilem minimu 4 piwa od tego tygodnia tego nie robie tylko w sobote gdyz mi to pogarszalo stan . Pochodze z rodziny alkocholikow , gdy mialem 16 lat moj ojciec sie zapil , znalazlem go w domu i reanimowalem niestety bez rezultatu .Moja matka tez po smierci ojca zaczela pic az w konuc doszlo do tego ze pojechala na odwyk , pierwszy drugi i tak to nie pomoglo . Mozna powiedziec ze od 15 roku zycia jestem sierotom . Z ojcem mialem swietne relacje jak przyjaciele  .Jego nalog byl ukryty w pokoju gdzie sie zamykal i pil zebym nie widzial .nie ukrywam nie poznaje siebie wogole . Staram sie myslec pozytywnie ale glowie caly czas te gorsze informacje maja 3 razy wieksza moc i przycmiewaja te dobre . 
Czy to jest depresja czy nerwica jak sobie z tym poradzic nie ukrywam jest mi mega ciezko 

Dzień Dobry,

Podaje Pan objawy poważnego obniżenia nastroju. Przede wszystkim proszę odstawić alkohol - on może też pogłębiać te objawy bo alkohol jest depresantem.

Czy może Pan skorzystać z porady lekarza psychiatry w Anglii? Lekarz powinien zadecydować czy wymaga Pan leków stabilizujących Pana nastrój. Jednocześnie dobrze by było gdyby Pan skorzystał z terapii, nawet on line po to aby porozmawiać o swoich trudnościach ze specjalistą. Ze względu na to, że przeżył Pan traumatyczne wydarzenia w dzieciństwie związane z alkoholizmem rodziców dobrze aby to był terapeuta uzależnień. Dobrze, że Pan zadbał o siebie i napisał o swoich problemach na forum. To pierwszy krok. Niech Pan wykona kolejne aby sobie pomóc.

Pozdrawiam, Katarzyna