Skocz do zawartości

Kolejne rozstanie


Safira

Polecane posty

Witam. Mam 30 lat, wychowuje sama syna. Przeżywam trudny okres w moim życiu. Po raz kolejny rozstałam sie z partnerem. Nie wiem ile już bylo tych roztan. Zazwyczaj odchodziłam ja gdyz nie dawałam już rady z nim żyć. Najpierw pil często w pracy przynajmniej raz w tygodniu. W weekendy pije np. Od piątku do niedzieli. W sb potarfil wypić pół skrzynki piwa, butelke wódki czy co tam miał w zanadrzu. Jak wypije to mnie denerwuje, często jest dla mnie nie mily, obraża mnie, denerwuje. Czekam wtedy aż pójdzie spać czasami potrafi sie rzucać do mnie. Jak zostawał z moim synem w domu to się martwię czy nic mu się nie stanie czy jest bezpieczny. Za każdym razem prosił żebym do niego wróciła, mówił że się zmieni,nie będzie już tyle pic. Tylko czasami. Trwało to maks miesiąc i znowu to samo się zaczynało. Rozstalismy się znowu, tym razem nie ja odeszłam ale po prostu kazała mi się wynosic w środku nocy z domu bo ma mnis dość, oczywiście wrocil z imprezy. Zrezta często wypomina mi że mam beznadziejna pracę, że jestem pusta, głupia, i że musi pic żeby że mna wytrzymać. Bałam się i pojechalismy do mojej mamy. Myślę że jets w tym dużo mojej winy. Ja nie chce z nim nigdzie wychodzic, bo się boję, nie czuje się z nim bezpiecznie, gdyż zawsze wychodzi z imprezy ostatni. Ale najbardziej pijany. A jak wstanie na kacu to od rana zaczyna leczyć się alko. Nie lubię wychodzić do ludzi, do jego rodziny bo tam tes się pije. Nie wiem czy to moja wina bo nei lubię ludzi. Może gdybym była bardziej rozrywka to by było dobrze. Bo on musi się w weekend odstresować. Teraz po tym jak mnie wyrzucił po tygodniu spytał czy ja już definitywnie zakończyłam ten związek. Czy może wroce? Mowi że się zmieni, że ja się mam zmienić i będzie dobrze. Tylko że ja mu już nie wierze. Nie ufam nie wiem co mam zrobić. Bo ja go kocham ale sie boje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mysle, ze moglabys zaproponowac swojemu partnerowi wizyte u lekarza, takiego od uzaleznien. Widac, ze chlopak jest uzalezniony od alkoholu. 

Masz dziecko.i powinnas myslec o nim i.jego bezpieczenstwie. Jesli nie czujesz sie bezpiecznie, odejdz od niego. Pisalas, ze potrafi.sie rzucac do Ciebie. Pomysl, Co bedzie jesli sie kiedys nie powstrzyma? Co bedzie jesli trafi nie na Ciebie a na dziecko? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie chce dla mnie przestać pic. Czy to ze mną jest coś nie tak że nie lubię kiedy pije bo czuje się przy nim nie bezpiecznie. Czy alkohol jest tak potrzebny w życiu że nie da się bez niego funkcjonować? Doszłam do tego że mam osobowość introwertyka. Dlatego nie  lubię spotykać się z ludźmi a on uwielbia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie chce przestac, to nikt go.do tego nie zmusi... 

Z Toba jest wszystko w porzadku. Nikt nie.musi akceptowac nadmiernego picia alkoholu. Ja rozumiem, ze jak sa.spotkania ze znajomymi czy rodzinne, cos zawsze na stole ktos postawi. I.rozumiem, ze czasem ktos moze.przeholowac z alkoholem, roznie to.bywa. Jednak.pisalas. ze juz raz Cie wyrzucil z domu i.to.w.srodku.nocy. Takie zachowanie nie jest normalne!  

Zadbaj o swoje i dziecka bezpieczenstwo, jesli kochasz tego.czlowieka a on Ciebie, pomozesz mu jedynie wyprowadzka ale na dluzej, nie na kilka dni. Sprobuj sama z dzieckiem zaczac zyc osobno, jesli bedzie chcial zebys wrocila, daj mu warunek. Niechc zacznie sie leczyc, a jesli.mu sie uda, wtedy mozna bedzie myslec o wspolnym zyciu. 

Piszesz ze jestes introwertyczka, ja tez chyba mma taka osobowosc ( tak.mi.sie wydaje). Tylko.co bedzie jak nie dasz rady z.emocjami i.stresem? Wpadniesz w depresje? 

Uciekaj od niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       
    • 0 komentarzy
      Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
       
       
    • 0 komentarzy
      Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.