Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Pragnę znaleźć siebie


mHrupek
 Share

Recommended Posts

Cześć jestem Maciek, mam 21 lat i problem.. 

Nie moge znaleźć siebie, a raczej swojego miejsca na tym pięknym świecie.. Praktycznie połowe życia interesuje się grafiką komputerową i montazem filmów, cały czas to robiłem i uczyłem się tego, zamiast mieć dobre stopnie w szkole.. Byłem w wojsku, moglem zostać żołnierzem zawodowym - końcowo zrezygnowałem, domyślacie się pewnie reakcji rodziców.. ale końcowo wspierali mnie i zrozumieli ze nie widzę tam siebie, później zacząłem pracę w firmie jako grafik ! mmm praca wymarzona, a jednak nie.. źle się czułem tam, każdy dzień to męka zrezygnowałem.. i znowu wiecie jak rodzice.. Pracowałem jako freelancer i w sumie było mi dobrze, na własne potrzeby udało mi się zarobić, ale nie utrzymałbym się za to, natomiast mialem łatwiej bo mieszkam z rodzicami. Teraz po 6 miesiacach znalazlem prace i pracuję dalej jako grafik ok. 2 miesięcy i historia się powtarza.

Nie czuje się dobrze, mimo że robię to co lubię, to moja pasja, ale dzień w dzień mam doła kolejnym dniem pracy. Męczy mnie że ktoś mi trzyma ryzy 8 godzin w ciągu dnia a nie ja sobie ustawiam - np. Klient potrzebuje na 17 projekt to zacznę robić to o 12 i zdążę, Mam kolegę który również interesuje się filmowaniem i już mamy za sobą kilka projektów dla klientów. Chciałbym być sam sobie szefem i jakoś w tą stronę się rozwijać, ale boje się że porzucę tą pracę i zostanę z niczym. Boję się też znowu reakcji rodziców, że pomyślą że po prostu jestem nierobem albo jakimś totalnym leniem. Sam nie wiem jak mam się zachować w tej sytuacji. Nie mam zamiaru dopuścić do takie stanu w życiu, że będę przeżywał wieczne cierpienie spowodowane nie spełnieniem się zawodowo. Coś ze mną jest nie tak.. Albo mam rozum gdzie myślę że życie to sielanka i wyobrażenia jak z bajki, albo po prostu szukam siebie i nie chce przyjmować świata takim jakim dostaje od losu a chce po prostu sobie tą dobrą dla mnie rzeczywistość stworzyć.

 

Proszę Was o opinię czy żyje w bajkowym świecie czy to że chce tak a nie inaczej jest normalne i dobre. Wskazówki, jak powinienem postępować. Z góry dziękuje i pozdrawiam Was serdecznie ;)

Link to comment
Share on other sites

Zgaduję, że żyjesz samą informatyką, o ile to nie jest głębszy problem, to jakieś nowe aktywne hobby by Tobie nie zaszkodziło.

Praca jest potrzebna, daje pieniądze, a pieniądze dają możliwości. Zastanów się chwilę nad swoimi celami, jakie po drodze czekają na ciebie wyzwania oraz spójrz na to, w jaki sposób wypoczywasz.

Link to comment
Share on other sites

@mHrupek Witam serdecznie na forum. Biorąc pod uwagę Pana wiek oraz rodzaj zgłaszanych trudności, wydaje się, że być może przeżywa Pan niełatwy skądinąd okres odnajdywania się w realiach dorosłości, które dalece odbiegają od młodzieńczych wyobrażeń. Może Pan rozważyć kontakt z doradcą zawodowym, by zbadać swoje predyspozycje i uzyskać fachową poradę odnośnie tego, jaki obrać kierunek kariery zawodowej. Jeśliby dylematy związane z odnajdywaniem się w dorosłym życiem nastręczały przytłaczających trudności i powodowały bardzo przykre uczucia, może Pan także rozważyć kontakt z psychologiem. Być może jednak nie będzie to konieczne – tego typu kryzysy towarzyszą okresowi wczesnej dorosłości w dzisiejszym niezwykle chaotycznym świecie, przytłaczającym wielością opcji. Niewykluczone, że samodzielnie Pan się z tym w końcu z czasem upora. Wydaje się Pan zagubiony, jak sporo osób w Pana wieku i nieco starszych. Grunt to badać swój potencjał i rozwijać się na tyle, na ile to możliwe w dwóch czy trzech kierunkach, które przynajmniej Pana na ten moment interesują.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.