Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Za dużo myśli


Renia19
 Share

Recommended Posts

Cześć wszystkim. Pierwszy raz próbuje w takiej formie. Wiele tematów mnie tu sprowadza. Głównie chęć rozmowy. Jeśli o mnie chodzi to mam duże problemy z mówieniem prawdy o sobie, o tym jak jest naprawdę. Wszystko siedzi we mnie. Mam w głowie wiele destrukcyjnych myśli których ciężko mi się pozbyć. Pewnie dlatego, że powinny wyjść na zewnątrz. Problem w tym, że mówienie o tym co czuje naprawdę nie ma sensu dla mnie. Od dziecka się nauczyłam że lepiej nie mówić nic. Potem ludzie wykorzystują to przeciwko Tobie albo słyszysz standardowy tekst: będzie dobrze. Zdarzyło mi się podjąć dwie próby z psychologiem i niestety straciłam wiarę w ich pomoc. To tyle o mnie na razie. Pierwszy krok. Może znajdę godnego przeciwnika do rozmów na bliskie mi tematy 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

z Pani wpisu rozumiem, że z jednej strony jest w Pani chęć nawiązania z kimś kontaktu i porozmawiania o trudnościach, które Pani przeżywa a z drugiej ma Pani blokadę przed mówieniem o sobie.

Te blokady wynikają zapewne z przekonań, które jak Pani pisze wpojone zostały Pani gdy była Pani dzieckiem. Pisze Pani o lęku, że otwarcie się przed innymi osobami będzie dla Pani zagrożeniem.

To, że Pani postanowiła napisać o sobie na forum to już pierwszy krok aby przyjrzeć się swoim przekonaniom i może je zmienić.

Zachęcam też do ponownego nawiązania kontaktu z innym psychologiem. Czasami potrzeba wielu prób, żeby trafić na osobę, której Pani zaufa.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry, dziękuję za odpowiedź. Jak najbardziej zdaję sobie sprawę, że większość moich problemów z emocjami i nie tylko, wynika ze środowiska rodzinnego. Ale na to niestety nie mam już wpływu. Mogę jedynie próbować zmieniać to co przede mną. Tylko nie wiem czy da się od tego odciąć. Na pewno potrzeba dużo pracy i czasu. I fakt znalezienia odpowiedniej pomocy. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.