Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Przejmowanie się wszystkim


Ku6x
 Share

Recommended Posts

Mam 19 lat. Chłopak. Wyjade mi się że mój problem polega na tym że narzucam na siebie za dużo i bardzo się przejmuje wszystkim. Mam mnóstwo myśli przez co jest mi się ciężko skupić a nauka idzie mi ciężko. Gdy tylko coś mi nie wychodzi wkurzam się i załamuje. Zawsze widzę że ktoś jest w czymś lepszy ode mnie. Nie jestem chyba w niczym najlepszy. Boję się swojej przyszłości i kontaktu z drugim człowiekiem. Przez to nie chcę iść do psychologa tylko piszę tu bo mu nie ufam. Miałem kilkadziesiąt razy myśli samobójcze. Marnuje bardzo dużo czasu, nie umiem odpocząć a jak chce się czegoś nauczyć to łatwo się poddaje bo widzę lepszych ode mnie. Raczej jestem summieny i poukładany chociaż jeżeli chodzi o czytanie to nie umiem robić tego regularnie. Staram się wmówić sobie że będzie dobrze, dziewczyna chce bym poszedł do psychologa ale ja się boję. Nie wiem co mam z sobą zrobić. Pomocy

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

@Ku6x

Przyjrzyj się Twoim celom - czy Ty chcesz być najlepszy we wszystkim? Czy istnieją ludzie, którzy są we wszystkim najlepsi? Może wystarczy być w jednej wybranej rzeczy dobrym? I zawsze ktoś może być od Ciebie lepszy... Dlaczego to dla Ciebie tak ważne aby być najlepszym?

Nie wiem jak wyglądało Twoje dzieciństwo ale piszesz o takich mechanizmach zachowania, które pojawiają się u osób, które były krytykowane, porównywane z innymi dziećmi przez rodziców. I nie mogły wyrazić swojego zdania lub emocji a tylko tłumiły je w sobie.

Piszesz o tym, że jesteś w ciągłym napięciu emocjonalnym, nic dziwnego, że trudno Ci się w takim stanie uczyć. Stres negatywnie wpływa na pamięć i koncentrację.

Samo mówienie sobie, że będzie dobrze nic nie zmieni. To takie zaklinanie rzeczywistości i tłumienie własnych emocji. Przejdź do działania - posłuchaj swojej dziewczyny, skontaktuj się z psychologiem a gdyby pojawiły się myśli samobójcze to koniecznie z lekarzem psychiatrą.

Powinieneś podjąć psychoterapię, porozmawiać o perfekcjonizmie i przyjrzeć się sobie pod kątem własnym potrzeb, celów, wartości a także o radzeniu sobie z lękiem. Może odkryjesz, że jednak w czymś jesteś dobry i to dalej chcesz rozwijać i to wystarczy abyś osiągnął swój cel.

Pozdrawiam,

Katarzyna

  • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.