Skocz do zawartości

Kochanka


Polecane posty

Mam 43 lata, 6 lat temu wdałam sie w romans z szefem ktory skonczył sie rozstaniem z moim meżem,  zakonczyłam romans ale mąz nie wytrzymał ciśnienia i 4 lata temu sie wyprowadził. urwał mi sie rownież kontakt z moim szefem. po paru miesięcach jednak  wrocil z deklaracja wspolnego bycia razem i zaczeło się na nowo. 3 lata obietnic, kochania, wspolnych planów. w miedzy czasie ja sie rozwiodłam, on nie. czekałam. wciaż nie był ten czas, nie ta pora by on powiedział żonie, prosił o czas, o cierpliwość , czekałam 3 lata, az pekłam tydzien temu, zagroziłam ze jesli nie powie żonie ona dowie sie ode mnie, powiedział ze nie powie, bo ona go szantażuje ze targnie sie na życie. (kiedyś w jakiej kłotni powiedziała jemu ze jak ją zdradzi zrobi sobie coś) nie wierze w jej słowa, bradziej on chce odwlec to w czasie. od tygodnia bije sie z myslami czy napisać do niej. chce zeby poniósł konsekwencje. czuje sie oszukana i zdradzona, nie wiem co robic? chce sie zemścić, ukarac go. skutecznie sie od niego uwolnic, bo wciaż pisze smsy. nie daje mi to spokoju. jak postąpić? prośby by nie pisał nie pomagają, jest mi cieżko, przerwociłam swoje zycie do gory nogami dla niego, zeby usluszec  po tylu latach ze jeszcze nie teraz??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałam dodać, ze z mojej strony nigdy nie było zgodny na życie w 3, on tam z nią a ja sama, wierzyłam głeboko w to , ze nadejdzie taki dzień , ze on zdobedzie sie na odejscie od żony, stawiałam tez jasne zasady i warunki, ale dałam je zwieść tym słowom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@monikabr Witam serdecznie na forum. Szanowna Pani, działanie wbrew cudzej woli jest wymuszeniem, a to forma przemocy. Postąpi Pani tak, jak uważa za zasadne, ale radziłbym rozważyć także inne rozwiązania. Może Pani na przykład postąpić asertywnie – wyrazić swoje uczucia oraz powiedzieć partnerowi o swoich oczekiwaniach i stwierdzić, że dopóki nie odejdzie od żony, nie zamierza z nim utrzymywać kontaktu. Jeśliby próbował, jest Pani w stanie to ograniczyć – zablokować jego numer, w ostateczności zmienić własny. Jeśli miałaby Pani trudności z uporaniem się z emocjami, które pojawiają się w tej sytuacji, może Pani o tym porozmawiać z psychologiem podczas konsultacji. Dobry specjalista przyjrzałby się także temu, dlaczego akceptowała Pani tak długo raniącą relację zamiast w porę ją opuścić, skoro nie była w pełni zadowalająca. Wchodzenie w krzywdzące związki i trwanie w nich pomimo negatywnych konsekwencji może być przejawem podatności na zranienie, niskiego poczucia własnej wartości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       
    • 0 komentarzy
      Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
       
       
    • 0 komentarzy
      Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.