Jump to content

Kochanka


Recommended Posts

Mam 43 lata, 6 lat temu wdałam sie w romans z szefem ktory skonczył sie rozstaniem z moim meżem,  zakonczyłam romans ale mąz nie wytrzymał ciśnienia i 4 lata temu sie wyprowadził. urwał mi sie rownież kontakt z moim szefem. po paru miesięcach jednak  wrocil z deklaracja wspolnego bycia razem i zaczeło się na nowo. 3 lata obietnic, kochania, wspolnych planów. w miedzy czasie ja sie rozwiodłam, on nie. czekałam. wciaż nie był ten czas, nie ta pora by on powiedział żonie, prosił o czas, o cierpliwość , czekałam 3 lata, az pekłam tydzien temu, zagroziłam ze jesli nie powie żonie ona dowie sie ode mnie, powiedział ze nie powie, bo ona go szantażuje ze targnie sie na życie. (kiedyś w jakiej kłotni powiedziała jemu ze jak ją zdradzi zrobi sobie coś) nie wierze w jej słowa, bradziej on chce odwlec to w czasie. od tygodnia bije sie z myslami czy napisać do niej. chce zeby poniósł konsekwencje. czuje sie oszukana i zdradzona, nie wiem co robic? chce sie zemścić, ukarac go. skutecznie sie od niego uwolnic, bo wciaż pisze smsy. nie daje mi to spokoju. jak postąpić? prośby by nie pisał nie pomagają, jest mi cieżko, przerwociłam swoje zycie do gory nogami dla niego, zeby usluszec  po tylu latach ze jeszcze nie teraz??

Link to comment
Share on other sites

chciałam dodać, ze z mojej strony nigdy nie było zgodny na życie w 3, on tam z nią a ja sama, wierzyłam głeboko w to , ze nadejdzie taki dzień , ze on zdobedzie sie na odejscie od żony, stawiałam tez jasne zasady i warunki, ale dałam je zwieść tym słowom.

Link to comment
Share on other sites

@monikabr Witam serdecznie na forum. Szanowna Pani, działanie wbrew cudzej woli jest wymuszeniem, a to forma przemocy. Postąpi Pani tak, jak uważa za zasadne, ale radziłbym rozważyć także inne rozwiązania. Może Pani na przykład postąpić asertywnie – wyrazić swoje uczucia oraz powiedzieć partnerowi o swoich oczekiwaniach i stwierdzić, że dopóki nie odejdzie od żony, nie zamierza z nim utrzymywać kontaktu. Jeśliby próbował, jest Pani w stanie to ograniczyć – zablokować jego numer, w ostateczności zmienić własny. Jeśli miałaby Pani trudności z uporaniem się z emocjami, które pojawiają się w tej sytuacji, może Pani o tym porozmawiać z psychologiem podczas konsultacji. Dobry specjalista przyjrzałby się także temu, dlaczego akceptowała Pani tak długo raniącą relację zamiast w porę ją opuścić, skoro nie była w pełni zadowalająca. Wchodzenie w krzywdzące związki i trwanie w nich pomimo negatywnych konsekwencji może być przejawem podatności na zranienie, niskiego poczucia własnej wartości.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.