Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

Co mi jest

Czytoborderline
 Share

Recommended Posts

Mam 29 lat i z pozoru wszystko jest super. Z pozoru. Coś mi jest od zawsze, toksyczna matka, brak ojca. Przeszłam sama przez anoreksję, jadłam jedno jabłko na dwa dni. A może i z tego nie wyszłam do końca. Przeszłam przez swego rodzaju depresję, swego rodzaju, bo odczuwam chroniczny smutek. Może i z tego nie wyszlam. Odczuwam paranoję - że wszyscy widzą moje potknięcia, że wszystko robię źle i wyglądam też źle w oczach innych. Godzinami rozmyślamnad przeprowadzonymi dialogami, czy nie powiedziałam czegoś nie tak. Czuję się beznadziejna. Co więcej, raz wpadam w beznadziejny dół opisany przed chwilą, a raz aż pałam miłością i szczęściem. Ze skrajności w skrajność. Bzdura wyprowadza mnie z równowagi i rzucam co mi w rękę wpadnie. Nie myślę co mówię. Zależy mi tylko na wyladowaniu złości. A zaraz tryskam radością i najchętniej wszystkich bym wycalowala. Miewam myśli samobójcze. Czuję się rozchwiana, moje emocje mnie wykończą. Jestem jak tykającą bomba. Co mi jest? Czy to może być borderline?

Witam serdecznie na forum. Opisywana zmienność nastroju rzeczywiście wydaje się niemała. To zrozumiałe, iż coś takiego utrudnia codzienne funkcjonowanie i może komplikować relacje. Tracenie równowagi wewnętrznej z byle powodu może być wręcz utrapieniem.

Swój profil nazwała Pani „Czytoborderline”. To też wynik nastroju czy tak rezolutnie lubi Pani sobie dawać przyzwolenie na nietypowe zachowanie? Ludzie zwykle nie wybierają takich pseudonimów na forach dyskusyjnych. Czy naprawdę było to konieczne?

Wracając do meritum, diagnoza zaburzenia osobowości nie może odbyć się na podstawie wpisu na forum. Wstępnie stan pacjenta może zostać oceniony podczas konsultacji diagnostycznej, ale tak naprawdę o zaburzeniu osobowości będzie można mówić dopiero po nieco dłuższej obserwacji i po wykluczeniu wszelkich innych przyczyn chwiejności nastroju. Proszę skontaktować się w tej sprawie z lekarzem psychiatrą, który być może skieruje na różne badania (zmienność nastroju może wynikać z różnych przyczyn, nie tylko z zaburzenia osobowości z pogranicza znanego też jako borderline). Lekarz ewentualnie zasugeruje psychoterapię i da na nią skierowanie. Proszę skorzystać z pomocy niezwłocznie, gdyż myśli samobójczych nie należy lekceważyć, bo stanowią zagrożenie dla Pani zdrowia i życia. W razie potrzeby może Pani użyć odpowiedniego telefonu alarmowego lub zaufania. Część dostępnych numerów wymieniona jest tutaj: https://ocalsiebie.pl/szybka-pomoc/

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Ważna informacja

Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

• ksiazka.jpg

• PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

• Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.