Jump to content

Co mi jest


Recommended Posts

Mam 29 lat i z pozoru wszystko jest super. Z pozoru. Coś mi jest od zawsze, toksyczna matka, brak ojca. Przeszłam sama przez anoreksję, jadłam jedno jabłko na dwa dni. A może i z tego nie wyszłam do końca. Przeszłam przez swego rodzaju depresję, swego rodzaju, bo odczuwam chroniczny smutek. Może i z tego nie wyszlam. Odczuwam paranoję - że wszyscy widzą moje potknięcia, że wszystko robię źle i wyglądam też źle w oczach innych. Godzinami rozmyślamnad przeprowadzonymi dialogami, czy nie powiedziałam czegoś nie tak. Czuję się beznadziejna. Co więcej, raz wpadam w beznadziejny dół opisany przed chwilą, a raz aż pałam miłością i szczęściem. Ze skrajności w skrajność. Bzdura wyprowadza mnie z równowagi i rzucam co mi w rękę wpadnie. Nie myślę co mówię. Zależy mi tylko na wyladowaniu złości. A zaraz tryskam radością i najchętniej wszystkich bym wycalowala. Miewam myśli samobójcze. Czuję się rozchwiana, moje emocje mnie wykończą. Jestem jak tykającą bomba. Co mi jest? Czy to może być borderline?

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie na forum. Opisywana zmienność nastroju rzeczywiście wydaje się niemała. To zrozumiałe, iż coś takiego utrudnia codzienne funkcjonowanie i może komplikować relacje. Tracenie równowagi wewnętrznej z byle powodu może być wręcz utrapieniem.

Swój profil nazwała Pani „Czytoborderline”. To też wynik nastroju czy tak rezolutnie lubi Pani sobie dawać przyzwolenie na nietypowe zachowanie? Ludzie zwykle nie wybierają takich pseudonimów na forach dyskusyjnych. Czy naprawdę było to konieczne?

Wracając do meritum, diagnoza zaburzenia osobowości nie może odbyć się na podstawie wpisu na forum. Wstępnie stan pacjenta może zostać oceniony podczas konsultacji diagnostycznej, ale tak naprawdę o zaburzeniu osobowości będzie można mówić dopiero po nieco dłuższej obserwacji i po wykluczeniu wszelkich innych przyczyn chwiejności nastroju. Proszę skontaktować się w tej sprawie z lekarzem psychiatrą, który być może skieruje na różne badania (zmienność nastroju może wynikać z różnych przyczyn, nie tylko z zaburzenia osobowości z pogranicza znanego też jako borderline). Lekarz ewentualnie zasugeruje psychoterapię i da na nią skierowanie. Proszę skorzystać z pomocy niezwłocznie, gdyż myśli samobójczych nie należy lekceważyć, bo stanowią zagrożenie dla Pani zdrowia i życia. W razie potrzeby może Pani użyć odpowiedniego telefonu alarmowego lub zaufania. Część dostępnych numerów wymieniona jest tutaj: https://ocalsiebie.pl/szybka-pomoc/

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.