Jump to content

wybuchy agresji z zazdrosci?


ankdx

Recommended Posts

Jestem 26letnia dziewczyną, na codzień normalną... troskliwą, kochającą i uczynną. Problem zaczyna się w momencie gdy przestaję panować nad zazdrością. Ufam mojej Partnerce(bo jest Aniołem a nie kobietą..) ale już 3x (przez rok bycia w związku) zrobiłam Jej krzywde..zarówno emocjonalną jak i doszło do rękoczynów. Dostalam poprzednimi razy szanse.. lecz to się znów powtorzyło. Zostawiła mnie. Kocham Ją nad życie i muszę odzyskać ten związek. Problem chyba leży w tym, że nad sobą nie panuję... jestem obsesyjnie zazdrosna o wszystko. O przeszłość, o meżczyznę mijanego na ulicy, o znajomych.  Wtedy dostaję ataku paniki(szczegolnie po alkoholu) krzyczę, płaczę, uderzam pięściami we wszystko co jest wokół, mam ochotę w kłótniach targnąć się na życie itp. Gdy emocje opadają zazwyczaj nie pamiętam co się wydarzyło, czuję wielki strach, że stracę Ją bezpowrotnie i mam ochotę tylko leżeć i płakać. Totalnie zero sił do podatawowych życiowych czynnosci.

Obecnie jestem zdeterminowana.. nie poddam się. Chciałbym znaleźć fachową pomoc, która być może pozwoli mi zrozumieć samą siebie a przede wszystkim(!) odzyskać Miłość mojego życia. I nigdy wiecej nie popełnić tak strasznego błędu. Czy jest coś co mogłabym zrobić?

Link to comment
Share on other sites

 • 11 months later...
Dnia 14.08.2018 o 22:49, psycholog Katarzyna Tuszyńska napisał:

Dobry wieczór,

opisuje Pani silną zazdrość wobec partnerki, wynikającą z obawy, że ją Pani straci - do czego jak rozumiem doszło. Odczuwała też Pani złość i lęk myśląc o tym, że partnerka mogłaby być z kimś innym. Tą kumulowaną złość wyrażała Pani w postaci agresji kiedy była Pani pod wpływem alkoholu.

Ogromnie zależy Pani na partnerce i możliwe, że sama myśl o utraceniu jej powodowała w Pani napięcie i lęk. Wówczas wszelkie sygnały interpretowała Pani jako nielojalność partnerki wobec Pani, nawet gdy te sytuacje były neutralne.

Pisze Pani, ze chce zrozumieć samą siebie - to bardzo ważne i wartościowe, że Pani chce się zmienić, a nie zmienić coś w partnerce. To podstawa aby pracować nad sobą. Możemy zmieniać siebie a nie innych ludzi.

Z takim nastawieniem zapraszam Panią na konsultacje, podczas których przyjrzy się Pani sobie, określi obszary do zmiany, popracuje nad rozumieniem i radzeniem sobie z uczuciami.

Pozdrawiam, Katarzyna

Ponowienie....

 

Czy może to być zaburzenie psychiczne? Wymagające leczenia farmakologicznego jak np borderline? Pomimo prób walki ze soba, ułożenia wszystkiego w głowie, po długich spokojnych, niesamowicie dobrych miesiącach problem nieoczekiwanie wrócil...

nie wiadomo nawet z jakiego powodu. Z zazdrością sobie poradziłam, z kłótniami o bzdury tez,  z krzykami czy atakami płaczu równiez. Nie wiem co spowodowało nawrót ataku agresji.. wiem jedynie to, ze nad sobą nie panuję, nie poznaję samej siebie, nie pamiętam zapalnika ani przebiegu awantury. Nie chce taka byc..myślę, ze potrzebuje powaznej i natychmiastowej pomocy.. jak mogę pracować nad soba gdy nie wiem co spowodowało to niedopuszczalne zachowanie...

Czy jest możliwość ze jestem chora/zaburzona..?

Pozdrawiam... licze na odpowiedz.. 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Pani za odpowiedź. Niestety nie wiem czy to złość wywołała atak agresji, bo wszystko bardzo dobrze sie układało. Nie miałam w sobie złych emocji czy niewyjaśnionych spraw. Przy alkoholu tez potrafilysmy się dogadywać a co więcej świetnie wspólnie bawić..

Dlatego też moje pytanie - czy jest możliwość konsultacji psychiatrycznej u Panstwa? Lub jakiekolwiek diagnozy, wskazówki 

Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.