Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

wybuchy agresji z zazdrosci?


ankdx

Recommended Posts

Jestem 26letnia dziewczyną, na codzień normalną... troskliwą, kochającą i uczynną. Problem zaczyna się w momencie gdy przestaję panować nad zazdrością. Ufam mojej Partnerce(bo jest Aniołem a nie kobietą..) ale już 3x (przez rok bycia w związku) zrobiłam Jej krzywde..zarówno emocjonalną jak i doszło do rękoczynów. Dostalam poprzednimi razy szanse.. lecz to się znów powtorzyło. Zostawiła mnie. Kocham Ją nad życie i muszę odzyskać ten związek. Problem chyba leży w tym, że nad sobą nie panuję... jestem obsesyjnie zazdrosna o wszystko. O przeszłość, o meżczyznę mijanego na ulicy, o znajomych.  Wtedy dostaję ataku paniki(szczegolnie po alkoholu) krzyczę, płaczę, uderzam pięściami we wszystko co jest wokół, mam ochotę w kłótniach targnąć się na życie itp. Gdy emocje opadają zazwyczaj nie pamiętam co się wydarzyło, czuję wielki strach, że stracę Ją bezpowrotnie i mam ochotę tylko leżeć i płakać. Totalnie zero sił do podatawowych życiowych czynnosci.

Obecnie jestem zdeterminowana.. nie poddam się. Chciałbym znaleźć fachową pomoc, która być może pozwoli mi zrozumieć samą siebie a przede wszystkim(!) odzyskać Miłość mojego życia. I nigdy wiecej nie popełnić tak strasznego błędu. Czy jest coś co mogłabym zrobić?

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Dnia 14.08.2018 o 22:49, psycholog Katarzyna Tuszyńska napisał:

Dobry wieczór,

opisuje Pani silną zazdrość wobec partnerki, wynikającą z obawy, że ją Pani straci - do czego jak rozumiem doszło. Odczuwała też Pani złość i lęk myśląc o tym, że partnerka mogłaby być z kimś innym. Tą kumulowaną złość wyrażała Pani w postaci agresji kiedy była Pani pod wpływem alkoholu.

Ogromnie zależy Pani na partnerce i możliwe, że sama myśl o utraceniu jej powodowała w Pani napięcie i lęk. Wówczas wszelkie sygnały interpretowała Pani jako nielojalność partnerki wobec Pani, nawet gdy te sytuacje były neutralne.

Pisze Pani, ze chce zrozumieć samą siebie - to bardzo ważne i wartościowe, że Pani chce się zmienić, a nie zmienić coś w partnerce. To podstawa aby pracować nad sobą. Możemy zmieniać siebie a nie innych ludzi.

Z takim nastawieniem zapraszam Panią na konsultacje, podczas których przyjrzy się Pani sobie, określi obszary do zmiany, popracuje nad rozumieniem i radzeniem sobie z uczuciami.

Pozdrawiam, Katarzyna

Ponowienie....

 

Czy może to być zaburzenie psychiczne? Wymagające leczenia farmakologicznego jak np borderline? Pomimo prób walki ze soba, ułożenia wszystkiego w głowie, po długich spokojnych, niesamowicie dobrych miesiącach problem nieoczekiwanie wrócil...

nie wiadomo nawet z jakiego powodu. Z zazdrością sobie poradziłam, z kłótniami o bzdury tez,  z krzykami czy atakami płaczu równiez. Nie wiem co spowodowało nawrót ataku agresji.. wiem jedynie to, ze nad sobą nie panuję, nie poznaję samej siebie, nie pamiętam zapalnika ani przebiegu awantury. Nie chce taka byc..myślę, ze potrzebuje powaznej i natychmiastowej pomocy.. jak mogę pracować nad soba gdy nie wiem co spowodowało to niedopuszczalne zachowanie...

Czy jest możliwość ze jestem chora/zaburzona..?

Pozdrawiam... licze na odpowiedz.. 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Pani za odpowiedź. Niestety nie wiem czy to złość wywołała atak agresji, bo wszystko bardzo dobrze sie układało. Nie miałam w sobie złych emocji czy niewyjaśnionych spraw. Przy alkoholu tez potrafilysmy się dogadywać a co więcej świetnie wspólnie bawić..

Dlatego też moje pytanie - czy jest możliwość konsultacji psychiatrycznej u Panstwa? Lub jakiekolwiek diagnozy, wskazówki 

Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.