Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Mikusia223

Mam 18 lat i nie mam pojęcia co się dzieje

Recommended Posts

Hej, 

Nie mam pojęcia od czego zacząć, więc powiem coś o sobie, zgodnie ze wskazówkami, mam 18 lat i jestem uczennicą liceum, a po szkole dorabiam jako korepetytorka. 

Od około 5 lat zmagam się z depresją, oczywiście na własną rękę, byłam u kilku specjalistów, ale każdy podchodził do moich problemów w sposób "ah jesteś nastolatką, każda nastolatka tak ma, przejdzie Ci" - nie przeszło. Od trzech lat zmagam się z epizodami (?) depresyjnymi, mam taki okres, zazwyczaj przypada na wakacje i okres świąteczny/noworoczny, w którym nie mam siły się ruszyć z łóżka, całe dnie spędzam w łóżku i nie czuję nic, totalną pustka, nie mogę spać albo przesypiam całe dnie, mam wtedy bardzo rozregulowany zegar biologiczny i jedyne myśli jakie mam to krytyka samej siebie, swojego ciała, wyglądu(jestem szczupłą, całkiem ładną dziewczyną), przez takie myśli wpadłam w zaburzenia odżywiania, schudłam ponad 20kg (ważyłam wtedy 43kg przy wzroście 170cm), aż pewnego dnia uznałam, oh zacznę jeść i zaburzenia zniknęły. 

Przez resztę czasu, jestem albo niesamowicie optymistyczna, aktywna i w aż nazbyt dobrym humorze, albo strasznie spięta i drażliwa. Mój nastrój to przeplatanka szczęścia, smutku i zwykłego wkurwienia - jedna rzecz potrafi wyprowadzić mnie z równowagi w tak ogromnym stopniu, że zaczynam szlochać i trząść się z nerwów, albo wychodzę na zewnątrz i taka nabuzowana emocjami biegnę 15km.

Ze stresem, który towarzyszy mi 24/7 próbowałam radzić sobie na różne sposoby, zaczynając od jogi, przez bieganie, zajadanie go, głodzenie się, palenie zioła (najpierw cbd(olejki, potem susz), potem thc), kończąc na meliskach i proszkach uspokajających przypisanych przez znajomego internistę. 

Jeśli mam być szczera to nie mam pojęcia co się dzieje, od tygodnia płaczę jakieś 4 razy dziennie, raz przynajmniej robię awanturę i kilka razy mam super hiper humor. 

Pozdrawiam, i czekam na odpowiedź 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.