Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Atak Paniki podczas snu


rafbar34
 Share

Recommended Posts

Jestem studentem w wieku 22 lat, moja sytuacja wygląda tak że od paru miesięcy miałem stresujący czas przez co zaczeły mi się śnić koszmary, pare dni temu podczas snu śniło mi się że ktoś umiera na moich oczach, bardzo się wierciłem(coś w rodzaju drgawek), pojawiły się łzy i atak paniki, moja dziewczyna się bardzo przestraszyła, w tym roku stało się to już trzeci raz, przez te miesiące czułem wewnętrzne zdenerwowanie, codziennie trzeba było mierzyć się z kolokwiami,spotkaniami itd, jak podołałem to było wporządku, jak wydarzyła się porażka to pare osób się denerwowało że za mało z siebie daje chociaż tak nie było, czułem że moja psychika działa na 110%, dodam że mieszkałem w akademiku w duzym miescie i bywało że nie byłem w samotności 2 tygodnie, czułem gniew i obojętność. Teraz są wakacje ale czuje skutki tego okresu, jestem mniej pewny siebie, bardziej zamknięty w sobie, śnią mi się koszmary. Chciałbym być otwarty, szczęśliwy, dumny z siebie, i poprostu odczuwać radość. Nie jestem w stanie określić co to jest, nie mam myśli samobójczych, ani depresji, 

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry, opisuje Pan sytuację życia w ciągłym napięciu (studia i kolokwia) i otoczeniu innych ludzi (akademik) i dodatkowo liczy się Pan bardzo z opinią innych osób na temat swoich wyników w nauce lub innych sytuacji. Czas kiedy Pan odpoczywa to sen. W czasie głębokiego snu nie czuje Pan stresu i napięcie znika ale Pana mózg rejestruje te zmiany, odczytuje je jako zagrażające i wybudza Pana w sposób nieprzyjemny - atakiem lęku. To po to aby Pan był przygotowany do ucieczki lub walki. Aby tego uniknąć powinien Pan zadbać o siebie (odstresować) w ciągu dnia:

- skorzystać z relaksacji

- regularnie się odżywiać i pamiętać o nawodnieniu organizmu

- uprawiać jakąś aktywność fizyczną (niekoniecznie sport wyczynowy, może być zwykły spacer)

- spać przy otwartym oknie, w wywietrzonym pomieszczeniu

- jesli to możliwe pomyśleć o innym mieszkaniu niż akademik

- postarać się nabrać dystansu do ocen ze strony innych osób i sam siebie docenić za osiągnięte wyniki

Jeśli powyższe środki zaradcze nie pomogą to wskazana jest konsultacja z psychologiem. Zakładam również, że nie korzysta Pan ze środków psychoaktywnych, które też mogą powodować ataki lęku.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.