Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Relacje ojca z córką


Recommended Posts

Dzień dobry, od dwóch lat jestem związana z męzczyzną, który podobnie jak ja ma dzieci w tym samym wieku 11 i 15 lat. Męzczyzna ten odebrał prawa swojej żonie uwazając, ze jest jedynym człowiekiem, który moze wychowywac swoje dzieci i gdyby dzieci sąd mu nie przyznał - nie miałby sensu życia. Męzczyzna ten uknuł pewną intryge aby odebrać dzieci zonie przez kilka lat zbierajac różne dowody w postaci nagrań rozmów telefonicznych. W tym czasie odsunął się od żony, a bardzo mocno zbliżył do swoich dzieci. Do tego stopnia, że dzieci również nei chca mieszkać z mamą - tylko z tatą. Kiedy się z nim związałam, niepokoiło mnie to, jednak uznałam, że ;epiej mieć mężczyznę, który kocha swoje dzieci, niż męzczyznę, który miałby być dla nich niedobry. Jednak z czasem miałam wrażenie, ze jego miłośc do dzieci jest toksyczna. Generalnie w domu nie panują zadne zasady. dzieci nie mają zadnych obowiązków. Syn jest uzalezniony od gier komputerowych, córka od Musically. Wiele razy widziałam, ajk dzieci zwracały się do mojego partnera w sposób pozbawiony szacunku. Np córka potrafi powiedzieć: chciałes być sam z dziecmi to musisz sam sprzątać. Nie masz prawa być zmęczony bo jesteś stary. Tylko dzieci moga być zmęczone. 

Rozmawiałam o tym z partnerem, że moze warto wprowadzić pewne zasady wychowawcze, obowiązki, uczyć dzieci szacunku ale uznał, że brak szacunku mają przez mamę, patrząc jak ona nigdy go nie szanowała. Stwierdził również, ze to, ze moje dzieci mi tak dużo pomagają nie jest normalne i to jest fenomen, a nie reguła. 

Kilka razy zdarzało się, że słyszałam jak śpi ze swoją 11 letnią córką w jednym Łóżku. Obecnie wyjechał na wakacje z tą córką i dowiedziałam się po kilku dniach, ze wziął pokój z łóżkiem małżeńskim i też śpi z nią w jednym łóżku. Bardzo mnie to zdenerwowało, co wyraziłam, ale na to usłyszałam, że on będzie spał ze swoją córką i jeśli mi się to nie podoba to znaczy, ze nie chce aby jego córka była szczęsliwa, ze jestem zazdrosny o to, że pojechał tylko z córką na wakacje. Uznał, ze jestem chora i tym sposobem chyba nasz zwiazek zakończył się.

Moje pytanie brzmi - czy to ze mna jest coś nie w porządku, ze uważam,, że ojciec nie powinien spać w jednym łózku z 11 letnią dziewczynką? Co na to seksuolodzy i psychologowie? Być może ja jestem przewrażliwona? Mam w głębi duszy poczucie, ze gdyby moje córki miały spać z tatą w tym wieku to bardzo by mnie to zaniepokoiło. Nie wiem co robić. Chyba ta sprawa definitywnie zakończyła nasz zwiazek. jednak chciałabym to zrozumieć. Może ktoś pomoże mi to zrozumieć.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Nie jestem psychologiem, jednak chcialbym wyrazic swoja opinie. 

Mysle ze to nie jest normalne i takie relacje sa dla tej dziewczynki zle. Sam jestem ojcem blizniaczek ktore maja teraz 6 lat. Kiedy beda mialy 11 nie wyobrazam sobie ze moglbym spac z nimi w jednym lozku,co nie znaczy ze ich nie kocham. Obecnie jestem w trudne sytuacji w moim zwiazku. Szukam osoby z ktora mozna pogadac. Jesli chcialabys porozmawiac prosze o kontakt. Moj email  tomwil56@wp.pl. Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

@Deborah Witam serdecznie na forum. Istotne dla rozwoju dziecka, by w pewnym momencie zaczęło kształtować własną autonomię. Choćby po to, by później nie bało się panicznie spędzić nocy samemu, gdyby na przykład potrzebny był pobyt w szpitalu. Dziecko w końcu musi się tego oduczyć. W tym wieku warto, by dzieci spały już we własnych łóżkach, choć od tej zasady mogą istnieć uzasadnione wyjątki, których nie da się ustalić na podstawie wpisu na forum. W razie dalszych wątpliwości zalecam kontakt ze specjalistą takim jak psycholog dziecięcy.  

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.