Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

Mój chłopak ma myśli samobójcze


Nmnm
 Share

Recommended Posts

Witam, mam 23 lata od 6 lat jestem w związku z moim obecnym partnerem. Nie mieszkamy razem, dalej mieszkamy z rodzicami. Odkąd tylko K zaczął się przede mną otwierać zauważyłam ze z jego rodzina jest coś nietak. Są fanatycznie religijni, a tym samym znęcają się psychicznie nad moim chłopakiem. Już same wspomnienia z dzieciństwa pokazują, ze od wielu lat się nad nim znęcają i każą mu grać tak jak mu zagrają. Są wobec niego bardzo krytyczni, obwiniają o wszystko, ciagle powtarzają mu ze jest nic nie warty i maja przez niego same problemy co oczywiście jest nieprawda. Zmuszają do uczestnictwa w wielogodzinnych modlitwach, mszach świętych czasem nawet wymuszają to siła, a gdy odmówi nazywają go Antychrystem i wyzywają.  K przez to wszystko ma bardzo niskie poczucie własnej wartości, uwierzył w to ze jest problemem i ciężarem dla wszystkich. Przez sytuacje z pandemia nie wiem jak mogę mu pomoc, staram się jak mogę ale on odrzuca moja pomoc. Często ma myśli samobójcze mówi ze nie daje już rady i nie myśli logicznie. Bardzo się o niego boje a nie mogę do niego pojechać i na żywo z nim porozmawiać bo to wywoła jeszcze większe piekło i zaczną obwiniać go o to ze jest nieodpowiedzialny i może zarazić mnie i moja rodzine. Jak mogę mu pomoc? Bardzo go kocham i boje się ze w końcu nie wytrzyma. 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

jeśli partner mówi o myślach samobójczych czy rezygnacyjnych, zgłasza zamiar popełnienia samobójstwa to powinna Pani zadzwonić na numer 112 i wezwać dla niego pomoc. Jest to sytuacja zagrożenia życia i zdrowia więc niezbędne jest zapewnienie opieki.

Co do przemocy psychicznej to jest ona karalna. Pani lub Pani partner możecie skorzystać z telefonu zaufania Niebieska Linia http://www.niebieskalinia.org/ogolnopolskie-pogotowie-dla-ofiar-przemocy

i uzyskać tam fachową pomoc.

W dalszej perspektywie partner powinien skontaktować się ze specjalistami lekarzem psychiatrą oraz psychologiem. Najważniejsze jednak na chwilę obecną jest to aby zapewnić mu bezpieczeństwo.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.