Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Kłopoty z samym sobą.


Recommended Posts

Cześć, mam na imię Paweł, 23 lata, kawaler, bezrobotny. Problem pojawił się parę lat temu. Na początku nie wychodziłem z domu. Cały czas siedziałem w pokoju, grałem, oglądałem filmy, seriale. Z czasem zacząłem wychodzić, do sklepu, do rodziny. Ze znajomymi się nie spotykałem, bo ich nie miałem, lub sam nie chciałem. Jeździłem do szkoły do innego miasta, liceum zaoczne, skończyłem, lecz przy każdym wyjeździe dochodziły do tego narkotyki. Gdy przestałem jeździć, znów 24/7 w domu, komputer, telewizja. Przez jakiś czas nic nie brałem. Pracowałem ponad rok czasu, do końca kwietnia tego roku. Nie przedłużyli mi umowy ze względu na złamaną rękę. I znów się zaczęło. 2 miesiące wolnego, spotkałem starego znajomego. Wróciłem do codziennego picia alkoholu, narkotyki. Papierosy w przeciągu 2 lat zwiększyłem x2. Od jakiegoś czasu miewam również. zawroty głowy przy wyjściu na dwór, strach przed tym że stracę przytomność, duszności, nagły atak serca. Z problemem radzę sobie raz lepiej raz gorzej. Nie poddaje się, idę dalej, chociaż czasami miewam już tak że staje na chwilę, wchodzę do sklepu, zaczynam rzuć gumę. Co mogę zrobić żeby chociaż w miarę być normalnie funkcjonującym człowiekiem. Mam na myśli gdzie się udać, gdzie szukać pomocy. Z góry dziękuje.

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry, z Pana relacji wynika, że może Pan być uzależniony od wielu substancji: alkoholu, narkotyków oraz tytoniu. Objawy, które Pan opisuje mogą być tym spowodowane - nie wiem dokładnie jakie środki psychoaktywne Pan zażywa. Sugeruję aby udał się Pan do najbliższej poradni leczenia uzależnień. Jest również możliwość konsultacji on-line, poprzez Skype podczas której zdiagnozuję stopień Pana uzależnienia i polecę dalsze kroki. Pozdrawiam, Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.