Jump to content

Jak reagowac ? Jak pomoc ?


Recommended Posts

Witam szukam pomocy ponieważ mam dwoje dzieci syn 4 lata córka 2 . 

Z ojcem dzieci się roxstalam ponieważ nie szanował mnie , nie zajmowal sie dziecmi jedynie zabierał syna na quada i nic więcej poza tym więcej go  nie było jak był,  wyzywal mnie nie patrzył czy dzieci słyszą czy nie kiedy syn zapytał czemu mama jest smutna odpowiedział że mama jest zła bo się chce rozstać i dlatego tata mówi tak do mamy . Nie chce żeby moje dzieci wysluchiwaly awantury i uczyły się złych nawyków.  Nie chce żeby córka myślała że nawet kiedy ktoś poniza to trzeba non stop wybaczać i dbać o relacje dla dobra dzieci Nie chce żeby syn uczył się że można poniewierac i nie szanować kobiety  bez karnie . Cały czas ojciec partnera namawia mnie do powrotu dla dobra dzieci ale ja uważam że nie było by to dla dobra dzieci bo jestem na tyle zraniona że nie potrafię zaufać temu człowiekowi  . 

Moje pytanie jest jak moge pomoc synkowi w tym trudnym czasie dla niego jak zauwazylam steasznie przeżywa kiedy ojciec przyjedzie na pół godziny i zaraz jedzie cały czas powtarza że chce do taty bo tam ma quada . Nie wiem jak mam pomoc własnemu dziecku . 

Link to comment
Share on other sites

Witam, 

myślę, że decyzja o rozstaniu nie była łatwa. Sytuacja, którą Pani opisuje, może wskazywać na to, że partner stosował wobec Pani przemoc psychiczna. Warto pamiętać, że dzieci będące świadkami przemocy są również osobami jej doświadczającymi. Pani rolą jako mamy jest ochrona siebie i dzieci i to Pani zrobiła. Pokazała Pani, że nie zgadza się na takie traktowanie. Brakuje mi informacji od jak dawna nie jesteście Państwo razem? Dla Pani jak i dla dzieci jest to nowa sytuacja. Dla dzieci oboje rodzice są tak samo ważni i syn zapewne tęskni za obecnością taty. Nie ma Pani wpływu na to ile czasu ojciec poświęca dzieciom natomiast ma Pani wpływ ile czasu Pani im poświęca. Myślę, że można z dzieckiem porozmawiać o jego uczuciach, że są zrozumiałe, że to normalne , że tęskni za tatą. Syn wie , że Państwo się rozstaliście ? 

Pozdrawiam. 

Link to comment
Share on other sites

Nie jesteśmy razem od pół tora miesiąca.. Tak syn wie że mama z tatą już się rozstali starałam się wytłumaczyć jak najlepiej mogłam aby w miarę możliwości mógł by zrozumieć.  Powiedziałam że mama z tatą nie mogą się dogadać i nie oznacza to że tata nie będzie go odwiedzał że kocha jego i córkę ale nie zadawał więcej pytań i muszę powiedzieć że nie pyta o tatę nie wiem czy tak małe dziecko może zrozumieć to że tak jest lepiej nie wiem też czy widział to że tata się źle zachowuje wobec mamy wyzywajac w jego obecności . Boję się że jak będzie synek większy to będzie obwinial mnie o to że nie mieszkaliśmy razem z tatą że będzie widział wroga we mnie . Ja nie chce już wracać do tego człowieka zbyt długo to się ciągnęło bo praktycznie 4 lata .. potrafil nawet krzyczec od rana kiedy szykowal sie do pracy  ze nic nie robilam w poprzednim dniu bo nie przyniosłam rzeczy jemu ze strychu i nie były włożone do szafki a później niby było lepiej ale i tak jak coś było nie tak jak chciał potrafił wyzywać od najgorszych . Nic złego nie robiłam całe dnie siedziałam z córką w domu bo syn byl w przedszkolu sprzatalam i wykonywałam wszystkie czynności domowe a on nawet nie pomagał a kiedy o coś prosiłam to nie miał czasu .. jak urodziłam córkę miałam cięcie cesarskie jak wróciłam z nią do domu nawet nie było jego żeby pomóc mi się wykąpać nie widzę sensu aby ten związek mógł by istnieć w dalszym ciągu .  :(

Link to comment
Share on other sites

Super, że podjęła się Pani rozmowy z synem i wytłumaczenia sytuacji. Myślę, że dzieci nawet jeśli nie wszystko rozumieją to doskonale czują różne rzeczy np. napiętą sytuację w domu, Pani smutek, bo rozumiem, że nie była Pani w tym związku szczęśliwa. I ciężko się dziwić, bo ciężko być szczęśliwym z kimś kto nas nie szanuje. Mimo wszystko kiedyś łączyło Was uczucie, macie razem dzieci dlatego podziwiam Panią za siłę, determinację by chronić siebie i dzieci przed taką atmosferą w domu. Nie wiemy jakie będzie podejście syna, gdy będzie starszy , być może będzie miał do Pani żal, ale myślę, że Pani jako mama robi wszystko dla dobra swoich dzieci. Panuje takie przekonanie, że dla dziecka najlepiej by miało oboje rodziców, by byli razem. Niestety nie jest to prawda. Dziecko na pewno potrzebuje obojga rodziców, ale nie zawsze korzystne jest by rodzice zamieszkiwali ze sobą gdy np.  w domu jest przemoc. Myślę, że uchroniła Pani dzieci przed widzeniem Pani jako osoby bezbronnej, a taty jako oprawcy, pokazała niezgodę na takie traktowanie.  Nie widzę w Pani wypowiedzi nic co świadczyłoby o tym, że utrudnia Pani ojcu kontakty z dzieckiem i to bardzo dobrze, bo dla dzieci spotkania z ojcem są na pewno ważne. Myślę, że kontakt z ojcem, który Pani nie obraża jest dla dzieci korzystniejszy niż bycie świadkiem wyzywania mamy przez tatę. 

Link to comment
Share on other sites

Nie utrudniam kontaktów z ojcem ale też denerwuje  mnie to że przyjeżdża o której chce i w jakie dni chce bez żadnej konsultacji ze mna syn ma teraz z przedszkola nauczanie przez internet musi rozwiazywac zadania i np ostatnio robil takie zadania  i w tym czasie  przyjechał ojciec i dziecko już nie chciało robić dalej . Dlatego też złożyłam wniosek o ustalenie kontaktów przez sąd bo jak się umawialam dobrowolnie to i tak odwiedzał kiedy  chce .

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że intuicyjnie Pani wie co robić. Uważam, że skoro nie mogliście Państwo dojść do porozumienia to sądowne ustalenie kontaktów jest dobrym pomysłem. To ważne, żeby Pani wiedziała kiedy ojciec dzieci przyjdzie, mogła sobie zaplanować dzień, a także by syn mógł spokojnie zająć się obowiązkami. Takie regularność kontaktów da też poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad sytuacją. Nic dziwnego, że wizyta taty odciąga go nauki, tym bardziej, że czasu z tatą jest tak mało. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.