Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

Stany depresyjne nastolatki


Recommended Posts

Jestem młodą 19-letnią dziewczyną. Wszystko zaczęło się właściwie od dzieciństwa, ale źle zaczęło być kiedy miałam 13 lat. Zachorowałam na anoreksję, nie akceptowałam siebie, nie mogłam na siebie patrzeć, byłam gruba, chciałam być najlepsza. Schudłam, ale choroba pozostała ze mnądo dziś. W liceum wszystko wróciło w miarę do normy chociaż cały czas siebie nie akceptowałam. Wyjechałam na studia, bo rodzice kazali, po czym je rzuciłam bo nie chciałam i w podkulonym ogonem wróciłam na garnuszek rodziców. Mam pracę, ale jest coraz gorzej. Czuję się tłusta, nic nie robię, nic mi sie nie chce, nie mam hobby, nie uczę się, nie wiem co chcę robić w życiu, nie wiem czy kocham mojego partnera. Moje życie ucieka mi przez palce. Kompletnie sobie z tym nie radzę. Codziennie płaczę. Jak w końcu zacząć żyć? Jak zacząć podejmować decyzje samodzielnie? Jak przestać być życiową nieudacznicą?

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

potrzebuje Pani specjalistycznej pomocy lekarza psychiatry i psychoterapeuty.

Nie jest Pani życiową nieudacznicą, tylko na Pani życie ma wpływ choroba. Potrzebuje Pani wsparcia aby zmienić przekonania na swój własny temat, nie oceniać się tylko przez pryzmat własnego ciała i wyglądu. Nie jest Pani jednowymiarowa - sama masa ciała nie definiuje tego kim Pani jest.

Odchudzanie się bardzo często prowadzi do stanów depresyjnych i amotywacji bo organizm uznaje brak pokarmu jako zagrożenie życia. Skupia się tylko na przetrwaniu, a nie na hobby, zainteresowaniach czy rozwoju.

Może Pani umówić się na konsultację telefoniczną z lekarzem psychiatrą a terapię podjąć on-line.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.