Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Nie potrafię się odnaleźć...


bronka
 Share

Recommended Posts

Nie umiem sobie poradzić.

Jestem młoda osoba, mam dopiero 25 lat, od ponad 3 lat pracuje w zawodzie, ale chyba stawiam sobie duże wymagania. Mąż nie goni za kariera tak jak ja, zatrzymał się na etapie bez matury, więc pewnie nie rozumie moich problemow.

Skończyłam studia, dostałam pracę w zawodzie, jeszcze na studiach (przez wgląd rodzica..., jak każdy inny w tej firmie praktycznie), jestem po ślubie (z małymi potyczkami przed, ale teraz to nie ważne), własne mieszkanie, kolejne studia żeby zdobyc upragnione uprawnienia zawodowe.

I wszystko stanęło w miejscu. Głównie też przez obecna sytuacje z pandemia. Moja firma pracuje, połowa załogi uciekła na opiekę, czyzby rzetelny pracownik? Po prostu nie umiem zostawic kogoś na lodzie. Mysle, że jestem lojalna. Moja praca przestala mi dawać taka satysfakcję jaka bym chciała, słabe zarobki, przenieśli mnie do innego działu, bez kontaktu z pracownikiem, ale przejelam obowiazki po kimś, z kim się nie dogaduje. Głównie to mnie dotyka, działa na stres i dlatego chciałabym iść gdzie indziej, ponieważ ta osoba dodatkowo szykowana jest na stołek dyrektora (żeby przejac pracę po tacie). Pracy szukam od roku, czegoś co spełni moje oczekiwania, miałam ostatnio rozmowę i czekałam na odp zwrotną- nie udało się, i to był ten moment załamania- nie umiem nic znaleźć, nikt mnie nie chce, jestem beznadziejna, a oferta była super, w moim obszarze w którym mam obecne doświadczenie, dobry dojazd do pracy, już widziałam siebie 1 dzień w pracy. 

Problemy z zajściem w ciążę też były, jestem na antykoncepcji jak narazie, ze wskazań lekarza, po której nie mam ochoty na żadne zblizenia :( i czas żeby odstawic i spróbować się postarać - też nie sprzyja.

Nauka do egzaminu na upragnione uprawnienia, po tej odmowie już mi wszystkie emocje opadły. Egzaminy są przekładane ze względu na sytuacje, nie wiadomo kiedy się odbędą. 

Uciekła ze mnie cała motywacja, zmiana pracy na lepszą stała się niemożliwa, w obecnej nie mam satysfakcjonujacych zarobków i złe poczucie psychiczne z osobą z którą muszę współpracować, moje pozytywne nastawienie do uprawnień i założenie własnej firmy, totalnie ze mnie wyparowalo, a dziecko, przystopowaloby karierę i na dzień dzisiejszy nie zalecają tez planowania rodziny.

Po prostu nie wiem co robić. Owszem awans w pracy z pół roku temu (ale mało kto ma dobre zarobki tam), nie mogę znaleźć nic innego i jak się trafiła super oferta i po negatywnej odpowiedzi (wcześniej od innych też były negatywne odp, albo sama zrezygnowałam z ofert ze względu na oferowane warunki, które były gorsze od tych co mam) trafilam na dół :( młody wiek też pewnie nie sprzyja przy szukaniu lepszych warunków i moje duże ambicje też nie, i chęć nauczenia się czegoś nowego jeśli byłaby taka potrzebna w zamian za fajne warunki, chyba nikt tego nie dostrzega.

już brak mi checi i motywacji, po prostu jestem do niczego, tyle nauki i staran, nie zostały docenione w obecnej firmie, znaleźć nic innego nie umiem, zły czas na dziecko, zmiana miejsca zamieszkania na większe miasto z większymi możliwościami też odpada :( plus brak kontaktów intymnych, przez tabletki, na nic nie mam ochoty. Nie mam pojęcia, co dalej robić?

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry, opisuje Pani kilka obszarów swojego życia. Jeden związany z pandemią, która komplikuje codzienne funkcjonowanie i realizację planów. Na ten obszar nie ma Pani pewnie jak na razie wpływu np. jeśli chodzi o edukację. Niewiedza kiedy pandemia się skończy oraz brak możliwości mogą budzić w Pani poczucie bezsilności i frustracje. Zwłaszcza, że z Pani wpisu wydaje mi się, że jest Pani osobą podchodzącą do życia zadaniowo - stawia Pani sobie cele i je realizuje. Kolejna sfera to Pani praca zawodowa. Rozumiem, że odczuwa Pani rozdźwięk pomiędzy swoimi oczekiwaniami wynikającymi z doświadczenia, kompetencji i ambicji a obecną pracą. Chce Pani zmienić pracę ale na razie nie otrzymała Pani satysfakcjonującej oferty. Zwłaszcza jedna oferta pracy bardzo Panią interesowała, ale nie została Pani zaakceptowana. Na tej podstawie oceniła Pani siebie bardzo negatywnie, że „nikt Pani nie chce”. To jest dalekie uogólnienie. Warto aby Pani to sobie urealniła: w przypadku tych konkretnych aplikacji nie otrzymała Pani oferty pracy. Miała Pani też przypadki, że to Pani odrzuciła propozycję co oznacza, że firmy chciały Panią zatrudnić. Kolejny obszar to planowanie rodziny. Wyraża Pani obawę, że dziecko może przystopować Pani rozwój zawodowy. Jednocześnie odczuwa Pani negatywny wpływ leków na swoje samopoczucie. Być może ten okres pandemii i przymusowego „zatrzymania w kadrze” jest dobrym okresem aby Pani też się zatrzymała i przyjrzała swoim potrzebom, wartościom i celom oraz perspektywie czasowej kiedy Pani może to zrealizować. Warto też przyjrzeć się temu co Pani ma w wymiarze niematerialnym i materialnym: edukacji, rodzinie, doświadczeniu, mocnym stronom, umiejętnościom, pracy i rzeczom materialnym. Żeby Pani nie patrzyła tylko na to czego Pani nie ma.Tak jak Pani sama napisała jest Pani młodą osobą i duże na razie nie spełnione ambicje mogą prowadzić do wypalenia zawodowego.  Warto o tym porozmawiać z psychologiem. Pozdrawiam, Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.