Jump to content

Czy to coś poważnego


justyna05

Recommended Posts

Dzień dobry, mam 23 lata i jestem studentką. Jestem osoba raczej zdrową, choruje raz może dwa razy do roku, chyba jak każdy. Przez ostatni miesiąc miewam niepokojące objawy. Zaczęło się od niestrawności, następnie były duszności. Czułam się jakby ktoś siedział na mojej klatce piersiowej. Szybkie bicie serca towarzyszyło mi głównie przez pierwsze 2 tygodnie. Obecnie jest ono raczej ok. W związku z obecna sytuacja epidemiologiczna jestem w ciągłym leku. Przyglądam się swojemu ciału i wynajduje coraz to nowsze dolegliwości. Począwszy od raka po stwardnienie rozsiane.okolo tydzień temu zaczęły bolec mnie kości w obu rękach, pierwsza myśl to oczywiście rak kości. Zaczęłam o tym czytać i weryfikować każdy  najmniejszy symptom. Moje obawy potęguje uczucie drętwienia lewej strony ciała, które pojawiło się w następstwie bólu. Jest to głównie ręka, choć czasem miewam także takie uczucie w nodze. Moje sprawności motoryczne nie zmieniły się, jednak mam wrażenie jakby moja lewa ręka była wykonana z waty i nie należała do mnie. Pojawił się u mnie tez kaszel, który jest sporadyczny i nie towarzyszy mi podczas mówienia. Nie miewam zadyszki podczas wykonywania codziennych czynności, moja saturacja jest w granicy 98/99. W sytuacjach stresujących na uczelni odczuwam suchość w gardle i nadmierna potliwość. Dodatkowo nie miałam zbyt szczęśliwego dzieciństwa, ojciec był alkoholikiem i często wszczynał awantury. Zdaje sobie sprawę, ze powinnam udać się do lekarza, jednak sytuacja związana z koronawirusem nie przemawia na korzyść udania się do przychodni na badani krwi. Chciałabym się dowiedzieć, czy jest to możliwe, że to nerwica? Czytałam o tym w internecie i większość objawów pokrywa się z moimi. Sama nie umiem sobie wytłumaczyć, że to wszystko siedzi w mojej głowie i ze powinnam przestać się tak roztkliwiaj nad każda błahostka. Wciąż podświadomie sprawdzam czy lewa ręka działa sprawnie. Należę, do osób, które są spokojniejsze, jeżeli usłyszą opinie od osoby doświadczonej. Chciałabym także w miarę możliwości prosić o jakieś techniki relaksacyjne. 
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.