Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

bezradność


malta
 Share

Recommended Posts

Witam. Mam na imię Asia mam 30 lat. Jestem w ciąży w połowie 3 trymestru. Mieszkam w Anglii. Moja mama zmarła 5 msc temu, chorowała na niewydolność nerek ale nikt nie spodziewał się, że umrze. Pochodzę z domu dysfunkcyjnego. Wychowała mnie babcia (mama mojej mamy) i wuja, syn babci. Moje dzieciństwo nie należało do najłatwiejszych. Mama oddała mnie do babci jak miałam 7 lat, moje młodsze rodzeństwo, siostra i brat, zostało z rodzicami. Moja mama była DDA. Wracając do mnie. Żyję w związku od 12lat. Z przerwami. Zrywaliśmy, wracaliśmy do siebie, on wyjechał za granice, póżniej wrócił. 6 lat temu razem wyjechaliśmy. 5 lat temu nawiązałam romans ze starszym od siebie mężczyzną i wyprowadziłam się, mieszkałam sama. I wówczas coś we mnie pękło. Zrozumiałam, że mam problem z bliskością intymnościa, klasyczne DDD. Rozpoczęłam terapię i zrozumiałam wiele spraw. Po jakimś czasie zaczeliśmy znowu spotykać się z moim pierwszym mężczyzną. Standard związku podniósł się i było inaczej. Niestety od jakiś 1,5 roku z nim się dzieją dziwne rzeczy. Po wielu namowach i kłótniach poszedł ze mną na terapię. Okazało się, że moja przemiana stawia jego osobowość w innym świetle i on sobie z tym nie radzi. Znaczy radzi sobie paląc marihuanę co nie jest nowością ale teraz robi to częściej lub złośliwie i czego nigdy nie było zrezygnował z pracy bo jak sam twierdzi ma depresję i nerwicę. Gdy chodziliśmy na terapię dla par nie było łatwo ale był progress a teraz on wymyśla niestworzone rzeczy żeby tego nie robić. Gdy moja mama zmarła powróciłam do starej psycholog na terapię dlatego, że jestem w ciąży i nie mam siły na dodatkowe negocjacje z nim. Niestety moja cierpliwość się skończyła. I dałam mu wybór albo ja albo jego stare nawyki i demony. Wiem, że tak to nie działa, zmierzenie się z przeszłością nie jest łatwe. Ale mam dość miejsca w którym jestem. Jestem sama, nie mam wsparcia od rodziny. Babcia nie pożyje za długo. Mój wuja to największy krytyk na świecie i tylko on ma rację i jest ideałem. Z ojcem nie mamy kontaktu od rozwodu rodziców jakieś 15 lat ale i tak go nigdy nie było. Bezradność miesza się z frustracją, lękiem o dziecko. Płaczę prawie codziennie i nie mam siły. Do tego muszę chodzic do pracy, która wymaga ode mnie profesjonalizmu i skupienia. Brakuje mi wsparcia. I czuję się okropnie samotna. 

Link to comment
Share on other sites

Dobry wieczór, opisuje Pani duże zmiany jakie zaszły w krótkim okresie w Pani życiu: śmierć mamy i trudne relacje z partnerem. Być może przeżywa Pani jeszcze żałobę i nie odnajduje wsparcia w najbliższych osobach. Może stąd poczucie samotności i zmęczenia. Jest Pani w ciąży i zastanawia się nad przyszłością. Czy kontynuuje Pani terapię? Jeśli tak to czy rozmawiała Pani o tym z psychologiem?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam. Tak, rozmawiam o tym z psychologiem. Czuję, że ten związku nie ma sensu i sztucznie go przedłużam. Psycholog mi sugeruje,że ciąża to nie czas na decyzje o rozstaniu.Rozumiem proces żałoby i zgadzam się w pewnym sensie, że ciąża to nie czas na podejmowanie takich decyzji. Tylko jest coraz gorzej pomiędzy nami a ja już nie toleruje agresywnych zachowań partnera. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry, rozumiem, że potrzebuje Pani wsparcia w podjęciu decyzji. Zadaniem psychologa jest zapewnienie Pani podczas konsultacji bezpiecznej przestrzeni aby Pani mogła zmierzyć się z problemem, rozważyć różne możliwości działania, pomyśleć o konsekwencjach i sama, świadomie podjąć decyzję. Nie polecam pracy z dwoma psychologami w tym samym czasie bo to tylko może utrudnić cały proces. Pozdrawiam, Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.