Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

choroba i smierc bliskich


Recommended Posts

witam! szukam pomocy, gdziekolwiek przez ten czas jaki teraz nadszedl. sama nie wiem nawet czego oczekuje... w grudniu 2019 dowiedzialam sie o chorobie nowotworowej mamy, w styczniu zmarla... zaraz za nia poszedl moj brat, jeszcze tego samego dnia popelnil samobojstwo...2 pogrzeby jednego dnia... myslalam, ze moj limit zostal wyczerpany, przynajmniej na jakis czas... niestety nie, nieszczescia chodza stadami, nie parami... tydzien temu do szpitala trafil moj tata z zawalem serca, w przebiegu ktorego doznal tez udaru niedokrwiennego... a ja jestem sama... samiuska ze wszystkim... przez wirusa maz nie moze przyjechac z zagranicy, moja siostra to samo... a ja przestaje sobie radzic z ta cala sytuacja... mam 6letnia corke, na ktorej zaczynaja odbijac moje zle emocje,wszystko dookola mnie cierpi... opieka nad tata spadnie na mnie, strace calkowicie niezaleznosc, stoje pod sciana, bo zadne z wyjsc nie jest dla mnie dobre, w kazdym wypadku bede miala zal do siebie i wyrzuty sumienia przez zle podjeta decyzje... nie wiem juz gdzie szukac pomocy...

Link to comment
Share on other sites

@oszukana przez zycie

Przeżyła Pani i przeżywa bardzo trudne sytuacje, przytłaczające emocjonalnie. Bardzo trudno poradzić sobie samemu z takim ciężarem.

Czy Pani może uzyskać wsparcie od rodziny męża?

Nie wiem w jakim stanie zdrowia jest Pani tata, na ile udar wpłynął na jego zdolności poznawcze, komunikacji czy poruszanie się. Ważne aby jak najszybciej podjął terapię neurologiczną, ruchową czy logopedyczną. Może Pani porozmawiać na ten temat z jego lekarzem. Rehabilitacja taty może Pani ułatwić opiekę nad nim.

Czy może Pani skontaktować się z OPS w swoim miejscu zamieszkania i porozmawiać o możliwości przyznania zasiłku, pomocy opiekuńczej, pobycie w dziennym lub całodobowym domu opieki?

Rozumiem, że odczuwa Pani dotkliwie osamotnienie również ze względu na epidemię. Ten stan jest jednak przejściowy i nie zawsze będzie Pani sama. Teraz jest Pani bardzo trudno. Ale ten stan nie będzie trwał zawsze.

Dla Pani dobrze by było gdyby Pani skonsultowała się z psychologiem. Być może nie przeżyła Pani jeszcze żałoby po zmarłych, potrzebuje Pani wsparcia i pomocy w przeżywaniu emocji i poczucia osamotnienia. Ta pomoc jest Pani potrzebna aby poradzić sobie z sytuacją i uczuciami tak aby uzyskać możliwy spokój i odzyskać poczucie sprawczości.

To ważne dla Pani i dla córki.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tata ma sparalizowana lewa strone ciała, nie chodzi, marne szanse na to, ze bedzie chodził. W ogole jego rokowania sa bardzo slabe, bo dochodzi miazdzyca naczyn, pozatykane tętnice, śmierć stoi na progu... Rodzina meza jest rowniez za granicą. Do osrodka opiekunczego aktualnie nie przyjmuja, dwa jest duza kolejka, trzy tata musialby wyrazic zgode, czego od niego nie oczekuje... Motywacji nie mam zadnej... Wiem, corka powinna byc moja motywacja, ale czasem tez mysle, ze mogla lepiej trafic z mamą... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.