Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Toksyczna relacja


Recommended Posts

Witam, mam 24 lata i jestem kobietą. Poznałam kilka lat temu mężczyznę w podobnym wieku, a nasza relacja zaczęła się od przyjaźni. Na imprezach po alkoholu zaczynało dochodzić do nas coraz do odważniejszych rzeczy, aż wreszcie zaczęliśmy z sobą sypiać. Trwało to około pół roku, jednakże zawsze tylko i wyłącznie po spożyciu alkoholu. Na trzeźwo po prostu byliśmy dobrymi przyjaciółmi. Jednakże zaczęłam czuć coś więcej i po rozmowie postanowiliśmy, że układ ten musimy przerwać. Osoba ta nie odwzajemniała moich wyższych uczuć. Ustalone zostało, że będziemy tylko na stopie przyjacielskiej. Jakoś to funkcjonuje, jednakże mężczyzna ten lubi się bawić, a co za tym idzie przy każdym możliwym kroku szuka sobie jakiejś dziewczyny czy do zwykłej zabawy w klubie, czy do przygodnego seksu. Osoba ta gdy wypije za dużo - staje się agresywna, bardzo często przejawia brak szacunku do mnie. Jednakże jeśli patrzę na to, jak "podrywa" inną kobietę czuję bardzo duży ból. Nie chciałabym stracić z nim kontaktu, gdyż przyjaźń jest dla mnie ważna, wiem że jestem ważna również dla niego (w stanie trzeźwości). Jednak nie wiem czy potrafię tak dłużej cierpieć, kiedy jestem wyzywana po alkoholu lub gdy widzę jego relacje z innymi. Nie chcę tracić kontaktu z nim, więc jak poradzić sobie z tym bólem? Co powinnam zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Szanowna Pani,

nie wiem dlaczego godzi się Pani na złe traktowanie; ma Pani prawo nie akceptować przemocy słownej czy psychicznej. Wspomina Pani, że nie chce zrywać kontaktu z tą osobą. Warto zrobić bilans zysków i strat – z kontynuowania i ewentualnie zakończenia tej znajomości. Powinno to podsunąć Pani odpowiedź, co robić. Sugerowałbym również rozmowę z psychologiem, by przyjrzeć się poczuciu własnej wartości i Pani stylowi funkcjonowania w bliższych znajomościach. Takie relacje nie muszą być przecież naznaczone brakiem szacunku czy bólem. Możliwe, że lepszy wybór kontaktów, bardziej asertywna komunikacja, wyznaczanie granic pozwoliłoby w przyszłości zapobiec takim sytuacjom, w których Pani cierpi, odczuwa dyskomfort, jest źle traktowana.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.