Jump to content

Toksyczna relacja


fifi24

Recommended Posts

Witam, mam 24 lata i jestem kobietą. Poznałam kilka lat temu mężczyznę w podobnym wieku, a nasza relacja zaczęła się od przyjaźni. Na imprezach po alkoholu zaczynało dochodzić do nas coraz do odważniejszych rzeczy, aż wreszcie zaczęliśmy z sobą sypiać. Trwało to około pół roku, jednakże zawsze tylko i wyłącznie po spożyciu alkoholu. Na trzeźwo po prostu byliśmy dobrymi przyjaciółmi. Jednakże zaczęłam czuć coś więcej i po rozmowie postanowiliśmy, że układ ten musimy przerwać. Osoba ta nie odwzajemniała moich wyższych uczuć. Ustalone zostało, że będziemy tylko na stopie przyjacielskiej. Jakoś to funkcjonuje, jednakże mężczyzna ten lubi się bawić, a co za tym idzie przy każdym możliwym kroku szuka sobie jakiejś dziewczyny czy do zwykłej zabawy w klubie, czy do przygodnego seksu. Osoba ta gdy wypije za dużo - staje się agresywna, bardzo często przejawia brak szacunku do mnie. Jednakże jeśli patrzę na to, jak "podrywa" inną kobietę czuję bardzo duży ból. Nie chciałabym stracić z nim kontaktu, gdyż przyjaźń jest dla mnie ważna, wiem że jestem ważna również dla niego (w stanie trzeźwości). Jednak nie wiem czy potrafię tak dłużej cierpieć, kiedy jestem wyzywana po alkoholu lub gdy widzę jego relacje z innymi. Nie chcę tracić kontaktu z nim, więc jak poradzić sobie z tym bólem? Co powinnam zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Szanowna Pani,

nie wiem dlaczego godzi się Pani na złe traktowanie; ma Pani prawo nie akceptować przemocy słownej czy psychicznej. Wspomina Pani, że nie chce zrywać kontaktu z tą osobą. Warto zrobić bilans zysków i strat – z kontynuowania i ewentualnie zakończenia tej znajomości. Powinno to podsunąć Pani odpowiedź, co robić. Sugerowałbym również rozmowę z psychologiem, by przyjrzeć się poczuciu własnej wartości i Pani stylowi funkcjonowania w bliższych znajomościach. Takie relacje nie muszą być przecież naznaczone brakiem szacunku czy bólem. Możliwe, że lepszy wybór kontaktów, bardziej asertywna komunikacja, wyznaczanie granic pozwoliłoby w przyszłości zapobiec takim sytuacjom, w których Pani cierpi, odczuwa dyskomfort, jest źle traktowana.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.