Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Recommended Posts

Hej, jestem trochę w kropce więc postanowiłam zwrócić się tutaj o pomoc. Leczę się na depresję i stany lękowe od 6 lat. Biorę leki, co jakiś czas je modyfikujemy z psychiatrą żebym mogła wrócić do ''stanu używalności''. Ostatnio dostałam też doraźne środki uspokajające starszej generacji bo już nic na mnie nie działa. Chodziłam długi czas na psychoterapię. Najpierw do jednej Pani 2 lata, a potem do innego psychologa przez rok. Przebrnęłam przez dziesiątki książek o tej tematyce. Znam różne techniki, sposoby radzenia sobie z moimi nastrojami. Jednak ciągle mam wrażenie że to nie działa. Jako przykład mogę podać medytację. Medytuję od około 5 lat. Oczywiście ona powoduje, że czuję się lepiej, jednak tylko na chwilę i jakiś czas po medytacji cały efekt znika. Z drugiej strony jak lęk się mocno nasili i dopadnie mnie silna gonitwa myśli to nie jestem w stanie zrobić NIC żeby się uspokoić więc wszelkie techniki zawodzą i powodują że wpadam w atak paniki. Nie mogę sobie pozwolić na kilkudniową słabość i zawalenie obowiązków ciągle. Chciałabym żyć normalnie ale czuję już dużą desperację bo tyle próbuję a choroba psychiczna ciągle psuje mi plany, powoduje że zawalam większe lub mniejsze zobowiązania... tracę motywację do pracy nad sobą 😞

Może ma ktoś był w podobnej sytuacji i ma jakieś metody? Albo może ktoś zna jakiegoś psychologa na terenie poznania albo online, który ma w zanadrzu jakieś nietypowe metody radzenia sobie z własną głową? Bo moja głowa nie współpracuje ze mną i nie potrafię zapanować nad chaosem który kreuje.

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

lęk to bardzo silna emocja, która niesie ze sobą informację o wyobrażonym zagrożeniu. Wyobrażonym, bo o faktycznym zagrożeniu informuje nas strach. Medytacja, techniki radzenia sobie z lękiem są oczywiście bardzo dobre aby radzić sobie gdy lęk się pojawia czy wzmaga. Natomiast ważne jest to aby odnaleźć przyczynę lęku. Nie wiem czy w trakcie psychoterapii Pani nad tym pracowała.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem z jakich technik Pani korzysta, czy np. konfrontowania swoich myśli, niewierzenia myślom i do tego relaksacji? Na pewno dobrze by było gdyby Pani podjęła psychoterapię i gdyby psychoterapeuta mógł skontaktować się z Pani lekarzem prowadzącym. Farmakoterapia i psychoterapia oraz praca zespołowa lekarza i terapeuty byłaby  bardzo wskazana dla Pani.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.