Jump to content

Mam już dosyć


Iwona.k

Recommended Posts

Mam 25 lat i nie wiem co ze sobą zrobić. Całe życie coś jest źle. Gdy byłam dzieckiem byłam wykorzytywana seksualnie, poniżana. Byłam wyśmiewana przez rówieśników z racji mojej nieśmiałości. Później zmarła moja najlepsza koleżanka. Zostałam sama ze swoimi problemami. Mieszkam jeszcze z rodzicami, oni codziennie mówią o tym co się dzieje u osoby która mnie krzywdziła, o tym że muszą jej pomagać, codziennie coś jest źle. Mimo, że wiedzą, że mnie wykorzystywał, jak mówię że mnie krzywdził to lekceważą, jakby nie słyszeli. Już mam tego dosyć, nie wiem co mam robić. Czuję się coraz gorzej, czasami się zastanawiam czy bezemnie byłoby im lepiej, może mieliby spokojniejsze życie... Ale też chciałabym być szczęśliwa. Czy jest jakaś szansa na szczęście czy jestem już skazana na takie życie?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zerwać toksyczne relacje lub je uzdrowić. Czasem są relacje nie do odratowania, bo druga strona jest zbyt głupia i zadufana w sobie. Bez własności, jakiegoś majątku ciężko się wyprowadzić. Znajdź sobie partnera, lub rób karierę, inaczej tak może zostać i jedyne co zostaje to pogodzić się z sytuacją, nie próbować zmieniać na siłę. Zmiana zaczyna się od nas nie od innych. Żal, złość, gniew zastąp miłością, akceptacją i zaufaniem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.