Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Tzw. lęk przed nieznanym, czyli przed wszystkim?


karolcik97

Recommended Posts

Witam, piszę dlatego, że mam problem. Można to nazwać problemem ogólnym. Boję się wszystkiego, a to wszystko napędza stres i objawy fizjologiczne, takie jak częste oddawanie moczu, duszności, ciężki oddech, drżenie rąk. Co ciekawe to wszystko dzieję się przed danym zdarzeniem, moja moc destrukcyjnych myśli po prostu mnie miażdży od środka. Boję się wszystkiego, rzadko! (chociaż tyle) wyjścia do sklepu (gdy poziom mojej samooceny równa się praktycznie zeru), pójścia na rozmowę kwalifikacyjną, rozmów telefonicznych, a nawet sprzedać swój samochód, bo boję się, że coś będzie z nim nie tak i kupujący będzie miał pretensję. Co ciekawe ten cały stres, panika mija.. gdy już wykonuję tę czynność, tak jakby zaraz po wejściu do pomieszczenia staję się drugą bardziej pewną siebie osobą, !ba nawet nie pomyślałbyś, że mam jakieś problemy, ile razy to słyszałam od ludzi.. A mnie to rani. Bo nie, nie jestem taka DOBRA..

 Dlaczego tak jest?! O ile lepiej by było być tą drugą osobą, pewną siebie na tyle, by się nie bać tego wszystkiego, bo w głębi duszy wiem, że jestem silna, ale TE moje myśli mnie dołują do takiego stopnia, że często jestem sparaliżowana! Znacie jakiś magiczny sposób na pozbycie się tych natrętnych myśli? Nawet teraz piszę to we łzach, bo chcę mieć tą prawdziwą siebie na zawsze, a nie zlęknioną, bo tak zażyczył sobie umysł!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.