Jump to content
  • psycholog-online-skype-20222.jpg

Czy jest dla mnie ratunek?


julia98
 Share

Recommended Posts

Dobry wieczór,

Postanowiłam poszukać porady na forum ponieważ korzystałam z wizyty u psychologa ale niestety mam wrażenie, że nikt nie potrafi znaleźć przyczyny problemu a ostatnia psycholog już w ogóle jedynie mnie dobiła, w ogóle nie czułam, że chce mnie wysłuchać jak czas zbliżał się do końca zbyła mnie jednym zdaniem, które niestety nie było zbyt trafione. Mam dość nietypowy i wstydliwy dla mnie problem. Mam bardzo niewłaściwe i toksyczne relacje  partnerem. Głównie chodzi o to że czepiam się go praktycznie wszystkiego bez żadnej konkretnej przyczyny, robię awantury. Potrafię uciec ze sklepu czy jego domu kiedy wydaje mi się, że coś powiedział źle. Wiem, że brzmi to okropnie ale nie panuję nad sobą wtedy zupełnie, chce po prostu dać upust swoim emocjom kiedy czuję się zraniona chociaż często wyolbrzymiam problemy. Nie czuję się dziecinna, chociaż wiele osób pewnie tak by mnie nazwało czuję, że mam ze sobą problem, nawet bardzo duży. Potrafię też nawet zrywać z partnerem (kilka razy się zdarzyło) a później tego żałować. Zastanawiam się czy to nie przez niewłaściwe budowanie relacji z rodziną w dzieciństwie, nie miałam łatwego dzieciństwa, czułam się niejednokrotnie odrzucana i myślę, że to jest kwestią tego, że chcę żeby ktoś był ze mną mimo wszystko..

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

przyczyn takiego zachowania może być wiele i nie da się rozpoznać źródła Pani trudności na podstawie tylko krótkiego wpisu bez zapoznania się z Pani historią życia, relacjami z rodzicami i bliskimi osobami, doświadczeniami życiowymi, przekonaniami na swój temat i innych.

Potrzebna jest rozmowa i to nie jedna aby dobrze zdiagnozować problem i aby Pani mogła z tego odnieść korzyść czyli zrozumieć siebie i zmienić swoje zachowanie, które Pani nie odpowiada.

Tylko dla zobrazowania, że na podstawie tego co Pani napisała można postawić wiele hipotez:

1. zrywa Pani z partnerem bo obawia się Pani, że będzie Pani odrzucona a w ten sposób ma Pani poczucie, że to Pani go odrzuciła,

2. czepia się Pani partnera - może Pani ma podobne doświadczenie, że Pani się "czepiano" lub stwarza Pani pretekst aby zerwać z partnerem, i wtedy patrz punkt 1.

3. "uciekam ... gdy partner powiedział coś źle" - źle wyraził się o Pani czy źle wyraził się, popełnił błąd? To różnica bo w pierwszym przypadku pokazywało by, że Pani ma lęk przed oceną (negatywna ocena = odrzucenie), czy też Pani wstydzi się partnera.

to tylko przykłady, że potrzeba więcej informacji i kilku sesji terapeutycznych aby Pani mogła poradzić sobie z trudnościami, które Pani przeżywa.

pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Takie traktwanie partnera moze skonczyc sie zakonczeniem relacji z jego strony.

I co wtedy?

On nie jest Twoim rodzicem, ze bedzie nim na zawsze.

Jakby on opisal Wasz zwiazek, ze swojej perspektywy, to moglabym napisac - 'uciekaj, bo to toksyczna kobieta, ktora sama nie wie czego chce'.

Moze masz problem z komunikacja i kazde oddmienne zdanie juz Cie irytuje? Ma byc tak jak Ty chcesz albo strzelasz focha (uciekanie z domu, ze sklepu).

Przemysl sobie czego chcesz, jak to komunikujesz i czy jestes zdolna do kompromisu.

I pomysl, ze ten facet wcale nie jest skazany na Twoje towarzystwo, tez moze miec dosyc takiego zachowania.

 

Edited by macocha jak z bajki
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.