Jump to content

Problem po rozstaniu


Recommended Posts

Dzień dobry. Mam 25 lat, jestem samotnie wychowująca matka trójki dzieci. Mój problem polega na tym, że 5 lat temu zmarła moja mama. Po jej odejściu wszystko spadło na moje "barki" . Zamieszkałam wtedy z moim , w tej chwili, byłym partnerem.. moja córka miała wtedy zaledwie 8 miesiący. Po śmierci mamy zajęłam się moim małym dzieckiem i życiem z partnerem, nie miałam czasu na żałobę. Z biegiem czasu nauczyłam się żyć z myślą , że mama odeszła. Było wszystko dobrze do czasu gdy mój partner nie dowiedział się prawdy o naszej córce, że nie jest jego biologiczna córka. Po dowiedzeniu się wszytskiego i wybaczeniu mi zaszłam w drugą ciążę. 

Gdy urodziłam syna mój partner został zamknięty w Zakładzie Karny na okres 14 miesięcy, zamieszkalam z jego rodzicami. Czekałam na niego. Po jego wyjściu z Zakładu wynajęliśmy mieszkanie i zamieszkaliśmy w nim wraz z dziećmi. Partner zaczął brać narkotyki, przez pewien czas jeszcze miałam kontrolę nad jego nałogiem, po pewnym czasie znów zaszłam w kolejną ciążę. I wtedy zaczęło się piekło. Partner nie chciał ani pracować tylko dalej pogłębiał swój nałóg, przestal mnie słuchać. Po urodzeniu kolejnego dziecka poznałam mężczyznę, zachcialam czegoś nowego nieznanego, na początku tylko pisaliśmy, później zaczęliśmy się spotykać. Mój partner dowiedział się o tym dość przypadkiem. Zrobił awanturę , wykrzyczał moim dzieciom wszytsko. Mojej córce zabronił mówić do siebie tato. Został zamknięty w Areszcie Sledczym na okres 3 miesiący. Zostawiłam go. 

Mój problem polega na tym, że nie potrafię się otworzyć na nowy związek. Chciałabym spróbować, ale myślami jest z moim byłym, gdzieś w środku obawiam się, że jeśli wyjdzie będzie próbował zemścić się na mnie za to co mu zrobiłam.

Chciałabym dowiedzieć się jak mam radzić sobie z tym, żeby móc zacząć normalnie żyć. Bez myśli o.moim byłym partnerze. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.