Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Brak odwagi przy rozmowie z nowo poznaną osobą


gosia41
 Share

Recommended Posts

Witam , mam 22 lata, jestem osobą lekko nieśmiałą, tzn w gronie swoich znajomych/ przyjaciół czuje się swobodnie, nie mam żadnej blokady w rozmowie, jestem otwarta i mówię wszystko z łatwością, jednak gdy poznaje kogoś obcego nagle się blokuje, nie wiem co mówić, brak mi tematów do rozmowy. Tylko gdy jest to rozmowa ja i obca osoba to jeszcze coś próbuje zagadywać ale jak jestem z moją znajomą lub chłopakiem i spotkamy kogoś kogo nie znam to ja milknę i jestem małorozmowna a mój chłopak czy koleżanka z nim rozmawia swobodnie. Ja jakby się blokuje, nie wiem jak się przełamać, bo wtedy wychodzę na osobę cichą i mało interesującą i nikt nie zwraca na mnie uwagi w tym towarzystwie, zupełnie jakby mnie nie było. Wtedy jestem bardziej słuchaczem niż prowadzę z kimś rozmowę. Jak przełamać się? Tak żeby ludzie faktycznie chcieli ze mną rozmawiać a nie traktowali mnie jak powietrze gdy obok nich stoję. Proszę o pomoc i rady.

 

Link to comment
Share on other sites

Dobry wieczór, najłatwiejszy sposób to porozmawiać o tym z chłopakiem i poprosić go aby wciągał Panią do rozmowy zadając Pani jakieś pytania otwarte, takie, żeby odpowiedziała Pani coś więcej niż "tak" lub "nie". Jeśli to nie da rezultatu to może warto porozmawiać z psychologiem na temat nieśmiałości jakiej doświadcza Pani w grupie. Pozdrawiam, Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.