Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

phoenix

boje sie ludzi

Recommended Posts

Mam 22 lata, pisze tu ponieważ boje się ludzi. Chciałabym podjąć prace ale się boje ze będę wyśmiewana, krytykowana bądź jakkolwiek niemiło traktowana. Raz już pracowałam i za każdym razem gdy rozmawiałam z szefem to strasznie się pociłam, zapominałam co mówi ze strachu. Nie wiem dlaczego się tak dzieje, od dziecka mam problemy z kontaktami z ludzmi, nie potrafiłam z nimi rozmawiać, Wydawało mi się ze zawsze mówiłam jakąś głupotę co skutkowało ze byłam czasem wyśmiewana. Nie wiem może to moje problemy z dzieciństwa ponieważ byłam tez molestowana przez wujka a mama nic z tym nie zrobiła i przez to stałam się takim wyrzutkiem albo że mama czasem za dużo piła. Boje się nawet gdziekolwiek wyjść by nikt na mnie pogardliwie nie patrzył. Mam tez taki problem ze niektóre rzeczy musze sprawdzać kilka razy np. czy gaz jest zakręcony albo czy okulary położyłam na miejsce dotykam cos kilka razy bo wmawiam sobie ze cos strasznego się stanie a mam tego już dość a nie wiem jak z tym walczyć. Boje się iść normalnie do psychologa bo może zbagatelizuje moje problemy i powie ze jestem leniem czy cos i nawet nie wiem jak bym miała mu zacząć mówić.  Możecie mi coś poradzić?

Link to comment
Share on other sites

@phoenixHej 😊 Psycholog czy terapeuta nie zbagatelizują Twoich problemów ani nie ocenią Cię w żaden sposób. Od tego są żeby pomóc. Wiem że Oni też są ludźmi ale nie wszyscy ludzie muszą być straszni. Uwierz mi że nie jest tak źle a zawsze lepiej jest się komuś wygadać i poszukać wyjścia z dołka. Na pierwszej wizycie to psycholog/terapeuta więcej mówi bo chce poznać Twoją historię i Ciebie. 

Link to comment
Share on other sites

@phoenix  na pewno Twoje problemy nie będą przez psychologa czy psychoterapeutę zbagatelizowane. Nie jesteśmy po to aby oceniać druga osobę tylko po to aby nauczyła się rozumieć siebie i radzić sobie z trudnościami.

Twój lęk przed ludźmi może wynikać z tego co przeżyłaś w dzieciństwie - to czego doznałaś zostało zbagatelizowane przez bliską osobę. Wobec tego nabrałaś przekonania, że to co mówisz nie jest ważne i, że będziesz negatywnie oceniana przez inne osoby. Nawet już z góry zakładasz, że tak będzie i w związku z tym boisz się podjąć pracy czy iść do psychologa. Ten lęk przed oceną Cię blokuje, nie pozwala Ci działać. Zwróć uwagę, że to Ty tak myślisz na swój temat - nie wiesz co będą myślały inne osoby.

Zostałaś skrzywdzona przez mężczyznę - może stąd wynika Twój lęk przed szefem.

To wszystko są tematy do omówienia i przepracowania z psychologiem po to abyś spojrzała na siebie inaczej i nabrała pewności siebie.

Piszesz też o objawach przypominających zaburzenia obsesyjno-kompulsywne: lęk, że coś strasznego się stanie i wielokrotne sprawdzanie różnych rzeczy. Tymi czynnościami obniżasz poziom lęku. Jeśli czujesz się na siłach spróbuj nie wykonywać tych czynności i zobacz, że nic złego się nie wydarzy. Jeśli obawiasz się zaprzestać porozmawiaj o tym z psychologiem.

Poszukaj dla siebie psychologa pracującego w nurcie behawioralno-poznawczym. Jeśli boisz się mówić o sobie, możesz nawet przeczytać psychologowi to co napisałaś na forum.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.