Jump to content

Lęk przed działaniem


Mateusz1212

Recommended Posts

Jestem 24-letnim, bezrobotnym studentem. Problem pojawił się około 3 lata temu, w chwili pierwszej próby podjęcia przeze mnie pracy zarobkowej. Poszedłem do pracy i wszystko szło mi świetnie. Byłem nawet chwalony za szybkie postępy w przyswajaniu wiedzy i zdolnościach praktycznych potrzebnych w pracy. Jednak cały czas odczuwałem ogromny niepokój i nie wyjaśniony, nie spowodowany niczym strach. Wracając z pracy czułem się co najmniej tak źle jak po śmierci kogoś bardzo bliskiego, Kolejnego dnia nie byłem już w stanie iść do pracy ze względu na przerażenie, które temu towarzyszyło i zwolniłem się pod byle pretekstem. Od tamtej pory każda kolejna próba pójścia choćby na rozmowę kwalifikacyjną kończy się podobnym paraliżującym lękiem. Przy pierwszej rozmowie kwalifikacyjnej  również wystąpił duży stres, sądziłem jednak, że to zwyczajny stres przed nie znanym. Ten strach przed, jak sądze, zorganizowaną formą współdziałania z ludźmi, paraliżuje wszystkie dziedziny mojego życia, wliczając w to studiowanie. Nie jestem w stanie oddawać prac w terminie, boje się kontaktu z wykładowcami(nawet mailowego). Przez ciągłe nawarstwianie się lęków mam ogromne problemy ze snem i często w nocy nie jestem w stanie zmrużyć oka. Zupełnie nie radzę sobie ze swoimi problemami, a jedynymi czynnikami, które doraźnie mi pomagają są szczęśliwy związek w jakim jestem i alkohol, bez którego bardzo ciężko mi się obejść. Nie wiem co mi jest i jak sobie z tym radzić. 

Bardzo proszę i z góry dziękuję za pomoc

Link to comment
Share on other sites

 • 3 years later...

Faktycznie zauważyłam, że psycholodzy rzadko komuś odpisują na forum Może trzeba umówić się na indywidualne rozmowy ,takie konsultacje online. Myślę, że zTwoim problemem trzeba udać się po poradę,bo to chyba są już jakieś zaburzenia lękowe i tylko fachowiec może odpowiednio coś poradzić czy pomóc w inny sposób. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.