Jump to content

Poznałam mężczyznę nie wiem co dalej


Ewelina21062

Recommended Posts

Poznałam mężczyzne. Bardzo fajny, pracowity z tyle co go poznałam. Nie jest Polakiem, jest z Ukrainy. Cała jego rodzina mieszka w Ukrainie. On pracuje w Polsce 4 lata dlatego go tutaj poznałam. Spotkaliśmy się kilka razy. Mamy kontakt od pół roku. Dużo pisaliśmy na Facebooku, dziennie dzwonił do mnie. Na urlop jeździ na Ukrainę. Mówił mi że teksni jak się że mną nie widzi. Zadałam mu pytanie czy wie czego chce. POWIEDZIAŁ ŻE NIE. Teraz piszemy trochę mniej po zadanym moim pytaniu. Powiedział że nie umie zrozumieć siebie... Że to jego wina bo nie wie czego chce. Mówi że nie ma tam żadnej dziewczyny, mówi że jesteśmy ciężkim przypadkiem ja polka on Ukrainiec. Na moje pytanie czy nie chce ze mną już rozmawiać powiedział że mi się wydaje, że chce. Jak mam go zrozumieć?

Link to comment
Share on other sites

Droga Ewelino,

odwrócmy to pytanie i powiedz, czy Ty znasz odpowiedź na pytanie- jak Ciebie rozumieć? Czego chcesz od tej znajomości i czego oczekujesz od tego mężczyzny? Z tego, co napisałaś, wiem, że Twój znajomy ma jakieś wątpliwości, ale nie wiem, jakie są Twoje oczekiwania. Czy Twój znajomy wie, jakie są Twoje oczekiwania? Jeśli chcesz wiedzieć, co on myśli, jakie są jego oczekiwania, to nie ma innej metody, jak zadanie pytania wprost. Jeśli dalej będzie unikał odpowiedzi i Cię zwodził, to jest to dla Ciebie ważna informacja i pytanie: co Ci daje ta znjomość? Czy wystarczy Ci jej kontynuowanie w takiej formie?

Pozdrawiam serdecznie

Mirela Batog

Link to comment
Share on other sites

Droga Ewelino21062,

trudno mi odgadnąć, co to znaczy dla tego pana i co on miał na myśli, po tak ogólnych odpowiedziach. Najważniejsza w relacji jest symetria, aby dawać i dostawać od drugiej osoby tyle samo miłości, zainteresowania, szacunku. Dlatego warto żebyś Ty sobie odpowiedziała na pytania, co Ci teraz ta relacja daje? Czy dostajesz tyle, ile byś chciała, ile potrzebujesz? Czy dajesz więcej od siebie, niż możesz dostać? Po czym Twój znajomy pozna, że "życie pokazało"? Co musialoby się stać, żebyście byli razem? Czy będziesz chciała kontynuować tę znajomość, jesli ten pan powie, że nie chce być Twoim partnerem?

Oczywiście nie ma nic złego w tym, że ktoś jest niepewny siebie, swoich uczuć lub roli w związku, jednak jeśli używa truizmów "życie pokaże", unika bezpośrednich odpowiedzi, pomimo zapewnień z Twojej strony, to pozwolę sobie zacytować pewnego polskiego pisarza: " nie ma tak nieśmiałego mężczyzny, żeby nie był w stanie wystartować wtedy kiedy naprawdę mu zależy". Może być też tak, że ten pan lubi z Tobą rozmawiać, tęskni za Tobą- ale nie chce być z Tobą w związku, tylko w przyjaźni. Im szybciej zweryfikujesz jego oczekiwania i swoje, tym łatwiej będzie Ci przejść do dalszych etapów w życiu. Póki co- tak odczytuję Twoją wiadomość- jesteś w niepewności, zawieszeniu, jesteś zaangażowana emocjonalnie, a nie wiesz, czy możesz liczyć na wzajemność.

Gdybyś chciała o tym porozmawiać na indywidualnej konsultacji, przećwiczyć asertywną komunikację, poradzić sobie z emocjami, serdecznie zapraszam Cię na konsultację

Pozdrawiam

Mirela Batog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.