Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Ewelina21062

Poznałam mężczyznę nie wiem co dalej

Recommended Posts

Poznałam mężczyzne. Bardzo fajny, pracowity z tyle co go poznałam. Nie jest Polakiem, jest z Ukrainy. Cała jego rodzina mieszka w Ukrainie. On pracuje w Polsce 4 lata dlatego go tutaj poznałam. Spotkaliśmy się kilka razy. Mamy kontakt od pół roku. Dużo pisaliśmy na Facebooku, dziennie dzwonił do mnie. Na urlop jeździ na Ukrainę. Mówił mi że teksni jak się że mną nie widzi. Zadałam mu pytanie czy wie czego chce. POWIEDZIAŁ ŻE NIE. Teraz piszemy trochę mniej po zadanym moim pytaniu. Powiedział że nie umie zrozumieć siebie... Że to jego wina bo nie wie czego chce. Mówi że nie ma tam żadnej dziewczyny, mówi że jesteśmy ciężkim przypadkiem ja polka on Ukrainiec. Na moje pytanie czy nie chce ze mną już rozmawiać powiedział że mi się wydaje, że chce. Jak mam go zrozumieć?

Link to comment
Share on other sites

Droga Ewelino,

odwrócmy to pytanie i powiedz, czy Ty znasz odpowiedź na pytanie- jak Ciebie rozumieć? Czego chcesz od tej znajomości i czego oczekujesz od tego mężczyzny? Z tego, co napisałaś, wiem, że Twój znajomy ma jakieś wątpliwości, ale nie wiem, jakie są Twoje oczekiwania. Czy Twój znajomy wie, jakie są Twoje oczekiwania? Jeśli chcesz wiedzieć, co on myśli, jakie są jego oczekiwania, to nie ma innej metody, jak zadanie pytania wprost. Jeśli dalej będzie unikał odpowiedzi i Cię zwodził, to jest to dla Ciebie ważna informacja i pytanie: co Ci daje ta znjomość? Czy wystarczy Ci jej kontynuowanie w takiej formie?

Pozdrawiam serdecznie

Mirela Batog

Link to comment
Share on other sites

Droga Ewelino21062,

trudno mi odgadnąć, co to znaczy dla tego pana i co on miał na myśli, po tak ogólnych odpowiedziach. Najważniejsza w relacji jest symetria, aby dawać i dostawać od drugiej osoby tyle samo miłości, zainteresowania, szacunku. Dlatego warto żebyś Ty sobie odpowiedziała na pytania, co Ci teraz ta relacja daje? Czy dostajesz tyle, ile byś chciała, ile potrzebujesz? Czy dajesz więcej od siebie, niż możesz dostać? Po czym Twój znajomy pozna, że "życie pokazało"? Co musialoby się stać, żebyście byli razem? Czy będziesz chciała kontynuować tę znajomość, jesli ten pan powie, że nie chce być Twoim partnerem?

Oczywiście nie ma nic złego w tym, że ktoś jest niepewny siebie, swoich uczuć lub roli w związku, jednak jeśli używa truizmów "życie pokaże", unika bezpośrednich odpowiedzi, pomimo zapewnień z Twojej strony, to pozwolę sobie zacytować pewnego polskiego pisarza: " nie ma tak nieśmiałego mężczyzny, żeby nie był w stanie wystartować wtedy kiedy naprawdę mu zależy". Może być też tak, że ten pan lubi z Tobą rozmawiać, tęskni za Tobą- ale nie chce być z Tobą w związku, tylko w przyjaźni. Im szybciej zweryfikujesz jego oczekiwania i swoje, tym łatwiej będzie Ci przejść do dalszych etapów w życiu. Póki co- tak odczytuję Twoją wiadomość- jesteś w niepewności, zawieszeniu, jesteś zaangażowana emocjonalnie, a nie wiesz, czy możesz liczyć na wzajemność.

Gdybyś chciała o tym porozmawiać na indywidualnej konsultacji, przećwiczyć asertywną komunikację, poradzić sobie z emocjami, serdecznie zapraszam Cię na konsultację

Pozdrawiam

Mirela Batog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.