Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Problemy z koncentracja i osobowością


Recommended Posts

Witam mam 27 lat na wstępie chciałem zaznaczyć że moja osobowość kwalifikuje się do kilku kategorii wiec wybrałem ta. Pochodzę z biednej patologicznej rodziny gdzie ojciec zamiast pomagać jest pasożytem i katem dla rodziny, psychicznym i fizycznym, czułem się dzieckiem gorszego sortu przez to ze starszy brat był lepiej traktowany oddemnie tzw. Dostawał mniejsze kary za te same przewinienia lub dużo lepsze prezenty lecz do sedna. Od zawsze byłem marzycielem ktory często wdawal się w bójki przeżywałem napady gniewu jestem dyslektykiem który jest targany hustawkami  emocjonalnymi tym co często ma problem z bronieniem swoich racji. Mam trudny charakter nie jednokrotnie bywałem na bakier z prawem ,nie uczę się na własnych błędach trafiłem do więzienia wyszedłem w dałem się w toksyczna relacje która cudem udało mi się zakończyć bo kiedy na przykład próbowałem odejść partnerka dostawała histerii niszczył moje rzeczy jak samochód telefony targala  się na własne życie a i potrafiła z rana gdy spałem uderzyć mnie łokciem w nos na pobudke  (poznaliśmy się na tajski boksie) czy też wykonać scenę filmowa chłopców z ferajny (nie mam pojęcia czy oglądała ten film lecz zagra to) mając mnie w dosiadzie wymachujac mi żyletka przed okiem domagając się dowodów miłości (powiedz ze mnie kochasz lub potne ci twarz albo nie utne ci penisa i juz nigdy żadna cie nie zechce ). Tak czy inaczej przez te lata sporo problemów się nawarstwilo ,mniewałem gorsze stany z myślami samobójczymi wtedy właśnie zaczęłam interesować się sportem co chodź trochę usniezylo niektóre dolegliwości lecz z jedną nie umiem sobie poradzić a stoi na przeszkodzie do lepszego życia. Mam chroniczne problemy z koncentracja. Kiedy próbujesz poraz  enty zrobic  coś dobrze ale ci to nie wychodzi bo mózg odwarza ci przykre wspomnienia niczym cholerny magnetowid albo po prostu jesteś nie przytomny to nie dziwie się ze szef w pracy ma prawo do pretensji. Do tego nie jednokrotnie w sytuacjach zagrożenia jestem rozchwiany  emocjonalnie, nie potrafię wyprowadzić celnej riposty a gdy gdy zagrożenie mija i nie czuje juz ze każdy mięsień jest spiety do granic możliwości nagle przychodzi mi kilka możliwości dobrej odpowiedzi. Trudno jest mi być asertywnym, popadam w skrajności każde zwrócenie komuś uwagi by dostrzegł moja racje to dla mnie wysiłek przez co mam kłopoty w kontaktach z rówieśnikami. Proszę o pomoc 

Link to comment
Share on other sites

Drogi Marcinie,

zachęcam Cię do podjęcia pracy z psychologiem, ponieważ z Twojego listu wynika, że są u Ciebie obszary, które wymagają rozwinięcia. Takim przykładem może być nauka tolerowania dyskomfortu psychicznego i radzenia sobie z przykrymi emocjami (gniewem), ale też praca nad własną samooceną czy radzenie sobie z natłokiem przykrych wspomnień. Podczas pracy z terapeutą będziesz mógł w bezpiecznej, spokojnej atmosferze, bez bycia ocenianym przepracować  swoje wspomnienia i wyzwolić się od ciężaru przykrych emocji. Nauczysz się też nowych, bardziej asertywnych zachowań oraz sposobów radzenia sobie z napięciem, nerwami, emocjami. To wszystko pozwoli Ci też nawiązywać bardziej satysfakcjonujące relacje społeczne: rówieśnicze i miłosne.

Czy potrafiłbyś wskazać, która z opisanych przez Ciebie trudności dokucza Ci najbardziej? Którą chciałbyś zmienić jak najszybciej i jakiego efektu oczekujesz?

Opisywane przez Ciebie trudności można przepracować przy użyciu technik poznawczo- behawioralnych i dialektyczno- behawiroalnych, gdzie nacisk kładziemy na zdobywanie nowych umiejętności, akceptację emocji i zmianę sposobu myślenia o sobie i świecie.

Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo dobra

Mirela Batog

Link to comment
Share on other sites

Trudno jest mi przez dłuższy czas utrzymać prace ,wcale mnie to nie dziwi bo jak można tłumaczyć nie przytomnoscia to ze lekarz zamiast nogi amputowal  rękę, chce coś osiągnąć w życiu lecz wciąż czuje się jakbym miał kule u nogi. Przyczyny są różne albo się wyłączam albo zadręczam albo odpływam w świat marzeń  w ktora stronę szala przeważa to już zależy od dnia.

Edited by SzybkiMarcin
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.