Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

xsave

Mój narzeczony ma żone

Recommended Posts

Witam. Jestem 19-nastoletnią uczenincą szkoły kosmetycznej. Rok temu poznałam swojego narzeczonego, który ma 31 lat. W sumie od samego poczatku wiedziałam, że ma żone i 3 dzieci, ale postanowiłam że i tak chce z nim byc. On pokazał mi inny świat, zabierał do najlepszych restauracji, na czeste wycieczki za granice i pomagał mi finansowo. Nigdy nie dawał mi odczuć tego, że ma żone i twierdzi że między nimi już dawno wygasła chemia. Mamy wspólne mieszkanie, ale on i tak wraca zawsze na 2 dni w tygodniu do żony i dzieci, a ja wtedy dostaje nerwicy, pomimo zapewnień, że śpi na kanapie i robi to tylko i ze względu na dzieci. Ostatnio często się kłócimy i to on jest glównie osobą która prowokuje. Ciągle słysze od niego wyzwiska kdy się kłócimy i pare razy mnie uderzył. Jak zwykle ja musiałam na koniec przepraszać i prosić o wybaczenie. Gdy się nie kłocimy nosi mnie na rękach i robi dla mnie wszystko, ale pomimo tego i tak ciągle robi mi wyrzuty, że wszystko robię źle. Czuje się wiecznie nie zbyt dobra dla niego. Nie moge wychodzic sama z domu w miejsca publiczne takie, jak restauracje czy chociażby wesołe miasteczko. Jedynie w role wchofzi sklep i siłownia. Nie pozwala mi na malowanie się gdy sama wychodzę i moje ciało ma być wiecznie zakryte, nawet jak wychodze z nim. Nie raz porwał mi ubrania i uderzył. Nadal jest tak, że w sumie dostaje co chce bo on nie należy do najbiedniejszych i nie wyobrażam sobie teraz chodzenia do pracy i liczenia każdego euro. Mimo to powoli tracę cierpliwość, kocham go ponad wszystko ale chce miec go tylko dla siebie i nie zyc w ciągłej zazdrosci. I te jego ciągłe uwagi, że robie wszystko źle też mnie powoli wykańczaja. Co mam robic?

Link to comment
Share on other sites

@xsave to co Pani opisuje i doświadcza to przemoc fizyczna i psychiczna ze strony Pani partnera. O tym, że nie należy tego bagatelizować świadczy fakt, że jest przestępstwem http://www.niebieskalinia.info/index.php/przemoc-w-rodzinie.

Opisuje Pani typowy cykl przemocy: narastające napięcie (partner prowokuje kłótnie), akt przemocy (uderzenie) oraz tzw. miesiąc miodowy, gdy partner "nosi Panią na rękach". Dla przemocy jest charakterystyczne, że ten cykl będzie się powtarzał w coraz krótszych okresach czasu. Przemoc na ma celu podporządkowanie sobie osoby słabszej i jej izolację od innych ludzi mogących zwrócić uwagę na przemoc. Czym dłużej trwa związek oparty na przemocy tym trudniej ofierze przemocy to przerwać bo czuje się bezradna i osamotniona.

Proszę się zastanowić czy to jest związek, który Pani odpowiada? Czy tak wyobraża Pani sobie relację między dwiema kochającymi się osobami?

Zachęcam do spotkania z psychologiem aby mogla Pani z dystansu przyjrzeć się relacji z partnerem i podjąć decyzje co do przyszłości. Niech to Pani zrobi dla siebie i aby chronić siebie.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.