Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

rajan

ingerencja rodziców

Recommended Posts

Szanowni Państwo.

Mam 38 lat, jestem bezdzietną panną, od dwóch lat związaną ze starszym od siebie o 15 lat mężczyzną po rozwodzie. Zdaję sobie sprawę z różnicy wieku i problemów z tym związanych. Rozumiem też obawy rodziców dotyczące naszej przyszłości; zresztą sama niejednokrotnie się nad tym zastanawiałam. Narzeczony nigdy też nie był akceptowany przez nich. Jednak ostatnio doszło, w moim odczuciu, do absurdalnej wręcz sytuacji - rodzice zabronili mi (!) bowiem jechać na wakacje z narzeczonym. Mama wygrażała się w moją stronę wulgarnymi epitetami, twierdząc przy tym, że takim związkiem przynoszę tylko wstyd rodzinie. Ostatnio nawet mocno denerwowali się jak odebrałam od niego telefon... Sytuacja istotnie jest nieciekawa, tym więcej, że ciągnie się już stosunkowo długo. Nie chcę sprawy stawiać na ostrzu noża, zrywać z nimi kontaktu, ale boję się, co zresztą już jest zauważalne, że cierpi na tym mój związek. Proszę o poradę jakie wobec tego podjąć kroki, aby rozwiązać problem, ponieważ normalna, konstruktywna rozmowa nie daje efektów, a tylko pogarsza nasze relacje. 

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

Jest Pani dorosłą kobietą mającą prawo do samodzielnego decydowania o własnym życiu - chyba, że zachodzą jakieś istotne przesłanki np. ubezwłasnowolnienie Pani.

Myślę, że warto byłoby się przyjrzeć bliżej Pani relacji w rodzicami, bo to co Pani opisała świadczy co najmniej o przekraczaniu przez nich Pani granic.

Sugeruje aby Pani porozmawiała z psychologiem, bo ta sytuacja wymaga z jednej strony szerszego spojrzenia na Pani życie, a z drugiej radzenia sobie z trudnymi emocjami jakie mogą pojawić się przy analizie relacji z rodzicami.

Pozdrawiam,
Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.