Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Mały ja

Crossdresing

Recommended Posts

Witam  man 27 lat.  Od jakiś 14 lat co jakiś czas przebieram się za swoje kobiece  wcielenie. Nikt z rodziny o tym nie wie. Mam dużo rzeczy do ubioru ( bielizna, pończochy, rajstopy, kilka par szpilek, peruki, sztuczny biust) jako Dominika bo tak nazywam to wcielenie czuje się znacznie lepiej. Czy to jest normalne i jak mogę porozmawiać o tym z psychologiem. Miałem kilka lat temu silną depresję  i jedyną rzeczą która mnie relaksowała to było przebieranie. Dodam na końcu że robiłem testy przed terapią hormonalną lecz ze względu na rzadką  chorobę genetyczną nie wchodzi to w grę.

Link to comment
Share on other sites

Drogi Mały ja i Dominiko,

z psychologiem oraz seksuologiem możesz o tym zupełnie normalnie porozmawiać. Najlepszym wyborem będzie terapeuta seksuolog, ponieważ może Ci pomóc dookreślić siebie oraz to, czy przyjmowanie roli Dominiki to transwestytyzm czy jesteś osobą transpłciową. Sama orientacja seksualna oraz tożsamość płciowa nie są podstawą do terapii, nie świadczą o "braku zdrowia" czy "nienormalności". Wszelkie uczucia, które przeżywasz w związku z tym są zupełnie normalne, choć niektóre z nich zapewne są dla Ciebie przykre. Reasumując: psycholog lub seksuolog pomogą Ci "uporządkować" swoje myśli, unormowac uczucia, bez osądzania Cię, udzielą Ci wsparcia, jakiego potrzebujesz.  Jeśli masz wątpliwości, co do tego, którego psychologa wybrać na rozmowę, możesz uprzednio zapytać tej osoby, czy pracuje z osobami nieheteronormatywnymi, transpłciowymi lub czy ma rekomendację Kampanii Przeciw Homofobii, jakie ukończyła szkolenia. Dobry terapeuta zapewni Ci empatyczną, bezpieczną relację, w której będziecie mogli pracować nad tym, co Ci aktualnie w życiu doskwiera najbardziej.

Pozdrawiam serdecznie

Mirela Batog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.