Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Kłopot z poznaną nową dziewczyną


Recommended Posts

Witam mam 21 lat, poznałem dziewczynę w wieku 20 lat. Poznałem ją przez przyjaciółkę. Obecnie poznaliśmy się na portalu piszemy, że sobą już miesiąc. Wyszedłem z propozycją do tej dziewczyny o imieniu Agata o spotkanie. Zaczęła się śmiać. I zadawać pytania po co na co? Itd. Nie chciałem nalegam, i ją zniechęcić... Napisałem do swojej przyjaciółki, iż pisze z Agatą i czy ona czegoś nie wie, a pro po mnie od niej. Dowiedziałem się, że Agata chce się spotkać ze mną tylko boi się jak ją odbiorę, i czy będzie nam się tak samo rozmawiało jak się pisze... Proszę o pomoc. Gdy ostatnio spytałem o spotkanie napisała, wróciliśmy do wyjścia z pytaniami. Po co? Na co? Po co to psuć? Skąd wiem że tak samo nam będzie się rozmawiało o tak dalej. 

Link to comment
Share on other sites

@ziembicki444

Szanowny Panie,

jeśli dobrze rozumiem poznał Pan pewną dziewczyną przez Internet. Dobrze Państwu się rozmawia, ale kobieta nie bardzo jest skora do tego, by przenieść znajomość do „reala”. 

Nie dziwi mnie Pana konsternacja z powodu reakcji koleżanki. Ja również uważam, że nie ma co zbyt długo zwlekać z realnym poznaniem się wzajemnie. Dopóki do tego nie dojdzie ludzie dowiadują się jacy są w przestrzeni wirtualnej, a nie jacy są rzeczywiście, naprawdę.

Jeśli kobieta ma jakieś rozterki sugeruję cierpliwie z nią o tym rozmawiać. Dialog w takich sytuacjach jest najważniejszy. Po „przegadaniu” tych spraw może w końcu uda się Państwu zwyczajnie po ludzku spotkać, żeby porobić coś interesującego wspólnie i na żywo. Przecież ciągłe klikanie w telefonie czy przy komputerze na dłuższą metę obdziera Państwa znajomość z wielu potencjalnie fajnych okazji do miłego spędzania czasu. Można by pójść na spacer, wyjść gdzieś, coś razem realnie przeżyć. Takie doświadczenia są po prostu interesujące.

Jeśli natomiast dziewczyna nieustępliwie przez długi czas wolałaby pozostawać w kontakcie przez Internet, zastanowiłbym się czy warto taką wirtualną znajomość kontynuować. W tym samym czasie mógłby Pan przecież poznać kogoś, kto pragnie autentycznego kontaktu i znajomości na żywo. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.