Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Recommended Posts

Witam, mam chyba bardzo nie typowy lub też typowy problem. Mianowicie nie potrafie normalnie rozmawiac z ludzmi. Gdy wchodzę do sklepu pełnego ludzi to zaczynam się w głębi trząść, stresować, nie potrafie normalnie rozmawiac z ludzmi, ktorych nie znam na luzie tak jak to robia inni. Często kiedy ktoś do mnie rozmawia to nie potrafie się normalnie wypowiedzieć czy uśmiechnąć. Czy to wina jakiś lęków? Nerwów? A może witamin czy braku obycia z ludzmi? Dodam , że zbyt wielu znajomych nie mam i bardzo często siedzę sam całymi dniami. Przez to często popadam w alkohol mimo, że tak na prawdę jakoś mnie nie ciągnie, że muszę wstać rano i napić się. Według mnie to jakieś objawy nerwicy, ale nie jestem fachowcem i nie potrafie pomóc samemu sobie dlatego też zadałem te pytanie tutaj...

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

Trudno określić jaka jest przyczyna Pana lęków czy wycofania społecznego. Ustalenie wymaga rozmowy z psychologiem dłuższej niż kilka zdań na forum.

Natomiast, na pewno picie alkoholu nie rozwiąże Pana trudności a jedynie je wzmocni gdyż alkohol jest depresantem czyli często pity powoduje obniżenie nastroju, lęki i izolację społeczną (nie wspominając o uzależnieniu).

Dlatego proponuje Panu odstawić alkohol i porozmawiać z psychologiem jak radzić sobie z trudnościami w kontaktach z ludźmi.

Pozzdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Cytat

bardzo często siedzę sam całymi dniam

Cytat

obycia z ludzmi?

tak

Cytat

zbyt wielu znajomych nie mam

ja też wiadomo stała paczka jest najlepsza ;^), moja praca wymaga kontaktu z ludźmi ale też wcale to nie pomaga w poznawaniu kogoś nowego. 

Cytat

Przez to często popadam w alkohol mimo, że tak na prawdę jakoś mnie nie ciągnie, że muszę wstać rano i napić się.

pijesz bo się przyzwyczaiłeś albo uleczyć kaca(to też identycznie tylko zawsze po pracy) trzeba odstawić np. ja zawsze piłem jak grałem.

Cytat

mam historie znajomego który otworzył firmę ( 0 doświadczenia w targowaniu) codziennie chodził na rynek coś kupić i zawsze starał się targować w pewnym momencie naprawdę stał się w tym dobry.

cytat z mojego innego posta, trzeba się przełamać

 

 

Edited by Qzes
Link to comment
Share on other sites

Ja ostatnimi czasy przechodziłam naprawdę trudny okres. Zamknęłam się w domu, pracuje zdalnie więc nie było z tym problemu. Nie wychodziłam kilka miesięcy, co najwyżej do osiedlowego sklepiku po zaopatrzenie. Wycofałam się z życia społecznego i bardzo mnie to dobiło. Dopiero rodzina mnie uświadomiła, że coś jest nie tak i potrzebny mi psychoterapeuta. Długo się wahałam, ale ostatecznie poszłam na wizytę i to była najlepsza decyzja w moim życiu. Po kilku miesiącach jestem już zupełnie inną osobą. Wszystkim co się boją polecam zrobić to samo. To naprawdę pomaga :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.