Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Recommended Posts

Dzień dobry,

mam pytanie związane z nadmiernym stresem. Jak sobie z nim radzić? Są okres w pracy kiedy mam zwiększony poziom stres. Mam dużo zadań. Do tego często dochodzą zadania osób, których akurat nie ma lub zadania, których nie ma komu wykonać ze względu na braku kadrowe albo rotacje pracowników /zwolnienia, odejścia, urlopy, chorobowe. 

Do tego tryb pracy bywa taki, że często zmienia się jej czas pomimo ustalonego wcześniej grafiku lub dochodzą nie planowane nadgodziny. 

Pracy zmienić nie chcę bo ją lubię i zarobki jak na region są na satysfakcjonującym poziomie i raczej nie realne jest znaleźć zajęcie w branży dające takie warunki plus wynagrodzenie. 

Stres często sprawia, że nie wiem co jak mam się pozbierać i zacząć działać przez co staje się bezproduktywny /10 - 20 - minut chyba, że ktoś powie mi krok po kroku co mam zrobić. A problemy tej mniej i bardziej złożone urastają do rangi niewykonalnych. Częstym problemem jest też presja czasu oraz dodatkowa obsługa klientów podczas wykonywania innych zadań, które dekoncentruje i "wybija z rytmu" normalnej pracy. / minimalnie skutki daje mi Ekstra Spasmina w dawkach od 4 tabletek w górę. 

W domu nie potrafię się od tego odciąć i ciągle myślę o problemach w pracy. Zdarza mi się czasem wypić 1-2 piwa i dopiero wtedy mogę przestać myśleć o problemach. Nie chce jednak, żeby alkohol był wyjściem. Choć na sport czy rozrywki (poza oglądaniem czegoś w tv lub internecie) po 8-12 godzinach pracy często nie mam ani siły ani ochoty.

Do tego kolejnym problemem, który do tej pory lekceważyłem, a teraz zauważam coraz częściej są wahania nastroju. Od postawy: mogę wszystko do: do niczego się nie nadaję. Wcześniej myślałem, że jest to uzależnione od czynników zewnętrznych. Jednak teraz obserwując to dokładniej widzę, że jest to jakaś wewnętrzna sinusoida, która nie pozwala mi się ustabilizować emocjonalnie. 

Mężczyzna 31 lat 

 

Link to comment
Share on other sites

Jedni są bardziej odporni na stres drudzy mniej. Czasem najrozsądniejszym wyjściem jest zmiana zajęcia na mniej odpowiedzialną ale skoro zajęcia zmieniać nie chcesz to warto zapoznać się z technikami szybkiej relaksacji oraz techniki sprawnej organizacji pracy, bo tabletki to również nie jest najlepsze rozwiązanie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.