Jump to content

Recommended Posts

Dzień dobry,

mam pytanie związane z nadmiernym stresem. Jak sobie z nim radzić? Są okres w pracy kiedy mam zwiększony poziom stres. Mam dużo zadań. Do tego często dochodzą zadania osób, których akurat nie ma lub zadania, których nie ma komu wykonać ze względu na braku kadrowe albo rotacje pracowników /zwolnienia, odejścia, urlopy, chorobowe. 

Do tego tryb pracy bywa taki, że często zmienia się jej czas pomimo ustalonego wcześniej grafiku lub dochodzą nie planowane nadgodziny. 

Pracy zmienić nie chcę bo ją lubię i zarobki jak na region są na satysfakcjonującym poziomie i raczej nie realne jest znaleźć zajęcie w branży dające takie warunki plus wynagrodzenie. 

Stres często sprawia, że nie wiem co jak mam się pozbierać i zacząć działać przez co staje się bezproduktywny /10 - 20 - minut chyba, że ktoś powie mi krok po kroku co mam zrobić. A problemy tej mniej i bardziej złożone urastają do rangi niewykonalnych. Częstym problemem jest też presja czasu oraz dodatkowa obsługa klientów podczas wykonywania innych zadań, które dekoncentruje i "wybija z rytmu" normalnej pracy. / minimalnie skutki daje mi Ekstra Spasmina w dawkach od 4 tabletek w górę. 

W domu nie potrafię się od tego odciąć i ciągle myślę o problemach w pracy. Zdarza mi się czasem wypić 1-2 piwa i dopiero wtedy mogę przestać myśleć o problemach. Nie chce jednak, żeby alkohol był wyjściem. Choć na sport czy rozrywki (poza oglądaniem czegoś w tv lub internecie) po 8-12 godzinach pracy często nie mam ani siły ani ochoty.

Do tego kolejnym problemem, który do tej pory lekceważyłem, a teraz zauważam coraz częściej są wahania nastroju. Od postawy: mogę wszystko do: do niczego się nie nadaję. Wcześniej myślałem, że jest to uzależnione od czynników zewnętrznych. Jednak teraz obserwując to dokładniej widzę, że jest to jakaś wewnętrzna sinusoida, która nie pozwala mi się ustabilizować emocjonalnie. 

Mężczyzna 31 lat 

 

Link to comment
Share on other sites

Jedni są bardziej odporni na stres drudzy mniej. Czasem najrozsądniejszym wyjściem jest zmiana zajęcia na mniej odpowiedzialną ale skoro zajęcia zmieniać nie chcesz to warto zapoznać się z technikami szybkiej relaksacji oraz techniki sprawnej organizacji pracy, bo tabletki to również nie jest najlepsze rozwiązanie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.