Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Problem z ojcem dziecka


Recommended Posts

Dzień dobry

Piszę ponieważ mam problem z 7 letnią córką którą samotnie wychowuje. Z ojcem dziecka rozstałam się zaraz po urodzeniu dokładnie córka miała 3 miesiące. Ojciec ma z nią kontakt co prawda sąd wyznaczył że ma brać ja do siebie w pierwsza i trzecia sobotę do siebie od 9 do 17:30 ale z czasem pozwalam ja brać na weekendy i dłużej i tu zaczyna a się problem bo córka mnie nie słucha jak wraca od niego jest na mnie zła gdy ja o coś poproszę patrzy na mnie ze złością , gdy ja pytam jak było u taty nie bardzo chce mówić ostatnio udało mi się wyciągnąć z niej że on jej mówi że musi mieć szlabany u niego bo ja się złoszczę. Niestety moja córka nie jest łatwym dzieckiem i muszę często jej dawać szlabany niestety on tego nie przestrzega gdy proszę go np żeby nie włączał jej bajek bo ma karę , próbowałam z nim nie raz rozmawiać na ten temat ale on twierdzi że jestem zla matką bo tylko karam córkę i daje jej szlabany, nie wiem jak mam rozmawiać z tym człowiekiem żeby coś do niego dotarło więc powiedziałam mu że mu ograniczam kontakty do minimum jakie wyznaczył sąd. Ponadto po za braniem jej do siebie nie interesuje się niczym więcej nigdy nie pojawił się w przedszkolu żeby porozmawiać z Paniami o jej zachowaniu nigdy nie był na żadnym przedstawieniu ani zebraniu proszę o poradę co robić w takiej sytuacji?? Czy ograniczenie kontaktów córki z ojcem to dobre rozwiązanie? Czekam na odpowiedź 

Link to comment
Share on other sites

A może rzeczywiście trochę za często karcisz i karasz córkę? Karami nie zbudujesz mocnej więzi między Wami.. i córka zawsze będzie się od Ciebie dystansować i robić na złość. Może za mało czasu z nią spędzasz i za mało przyjemności zapewniasz od tak po prostu... Ojciec niekoniecznie musi ją nastawiać przeciwko Tobie, po prostu jest bardziej wyrozumiały i przez to córka złości się na Ciebie bo Ty jej takiej wyrozumiałości nie okazujesz. 

Oczywiście rozumiem, że na codzień wychowanie leży w Twoich rękach a tatuś rzadko ją widuje więc łatwiej mu być wyrozumiałym. Ale przesadna kontrola dziecka i karanie za każde przewinienie to nie są metody wychowawcze, to jest krzywdzenie dziecka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.